i3 10105F oyun sırasında 85 derece oluyor

Founte

Decapat
Daha fazla  
Bir hafta öncesine kadar işlemcimde (i3 10105F) hiçbir problem yoktu arkadaşlarla modlu Minecraft oynuyordum. Server açmamıza yarayan bir mod hem FPS'yi düşürüyor hem de işlemcimi yoruyordu bende sorun olmaz diye düşündüm ancak birkaç gün sonra işlemcinin ısısı çok yükseliyor fanların hızını arttırayım dedim ve bunun için MSI Center uygulamasını indirdim. Uygulamadan dolayı mıdır bilmiyorum artık hangi oyunu açarsam açayım işlemci 85 derecelerde oluyor kasayı temizledim Windows'u sıfırladım ama bir çözüm bulamadım.

Kasa modeliniz nedir? Macun en son ne zaman yenilediniz?

Biraz geç oldu kusura bakmayın, hocam dediğim gibi 2 hafta öncesine kadar bir problem yoktu oyunlarda iken 50-55 derecelerdeydi bu durumda sizce kasanın modelinin çok bir önemi var mı? Ama yine de söyleyeim Game Booster'ın bir modeli önünde 3 fan var arkadada 1 egzoz fan var PSU aşağıda konumlandırılmış kasanın ön panelini de açık kullandığım için hava sirkülasyonu konusunda bir problem yok. PC'yi 1 yıl önce aldım termal macunu'u o zamandan beri yenilemedim. Bugün sipariş ettim yarın gelsin test edip sizi bilgilendiririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı