i3 10105F R9 390 Sistem Asetto Corsa'da Takılıyor

Emirhan Tosun

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel core i3 10105F
Msi H410m-Pro
Gskill 8GB 3000mhz
Palit GTX1070 Super
Lite on 128GB nvme m.2
Seaget 320GB HDD
Xigmatek Vector 750W Psu
Meslek
Yazılım
Merhaba Assetto Corsa Online trafik modlu olarak oynuyorum. Sistemim i3 10105F H410 anakart 8 GB 3000MHz RAM R9 390 var fakat oyun her saniye takılıyor. Adamakıllı oyunu oynayamıyorum ve oyunda ara sıra işlemcimin %99'u kullanılıyor. Yazısı çıkıyor. Bunun sebebi nedir? Arkadaşım Q9400 ile akıcı şekilde oynuyor o şekil söyleyeyim. Sizce ne gibi bir sorun var? M.2 kullanıyorum ayrıca.

Merhaba Assetto Corsa Online trafik modlu olarak oynuyorum. Sistemim i3 10105F H410 anakart 8 GB 3000MHz RAM R9 390 var fakat oyun her saniye takılıyor. Adamakıllı oyunu oynayamıyorum ve oyunda ara sıra işlemcimin %99'u kullanılıyor. Yazısı çıkıyor. Bunun sebebi nedir? Arkadaşım Q9400 ile akıcı şekilde oynuyor o şekil söyleyeyim. Sizce ne gibi bir sorun var? M.2 kullanıyorum ayrıca.
Dostum, o sorun bendede mevcut, 9300H ile sadece Ryzen 5 5600 ile sorun yaşamadım. Biraz CPU odaklı ağır mod traffic, özellikle DPC ise ve kişi sayısı fazla ise. Tek çözüm, grafik modu atarak grafikleri low yapmak ve FPS limiti 60 falan yapmak.

Dostum, o sorun bende de mevcut, 9300h ile sadece Ryzen 5 5600 ile sorun yaşamadım. Biraz CPU odaklı ağır mod traffic, özellikle dpc ise ve kişi sayısı fazla ise. Tek çözüm, grafik modu atarak grafikleri Low yapmak ve FPS limiti 60 falan yapmak.

Evet dpc modlu 20 kişi ile oynadığımız zaman bu sorun oluyor daha doğrusu hep vardı bu sorun ama Quad Core işlemcili arkadaşım nasıl akıcı oynuyor ben anlamadım shader pack vardı kaldırdım en Low'a çektim hala takılıyor.

Evet dpc modlu 20 kişi ile oynadığımız zaman bu sorun oluyor daha doğrusu hep vardı bu sorun ama Quad Core işlemcili arkadaşım nasıl akıcı oynuyor ben anlamadım shader pack vardı kaldırdım en Low'a çektim hala takılıyor.
Çözümü maalesef yok, Grafik düşürerek ve FPS düşürerek CPU yükünü azaltmanız gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı