i3 12100F - RTX 2060 vs R5 5500 - RTX 3050

• Konuyu başlatan syT
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 1B
Sırf oyun için bu sistem daha iyi olur:
İlla NVIDIA istersen gençer Gaming'teki sistemi alternatifi yok.

Öncelikle AMD istemiyorum o yuzden NVIDIA önceliğim. İkinci el olan sistem kullanılmış oldugu icinmi kotu sizce? Gencer Gaming'teki RTX3050 olam sistem RTX2060'dan daha az performans veriyor saçma bir şekilde. Bir de bu ikinci el sistemin yaninda Samsung 144Hz monitör alacağım az kullanılmış garantisi devam eden. Dolayisiyla o sifir sistemin fiyatına ikisini almış olacağım o yüzden cazip geliyor bana.

Çünkü RTX 2060, RTX 3050'den daha güçlü.

12100F de 5500'ü tokatladigina göre ikinci el olan sistem daha mantıklı olmuyor mu? Neden diger arkadaşlar gencer Gaming'in sistemini oneriyor. Onlarla ayrica konustum monitorde alacağım biraz indirim olur mu vs diye hiçbir indirim yapmiyorlar. Ozellikle oradan alışveriş yapmam.

12100F de 5500'ü tokatladigina göre ikinci el olan sistem daha mantıklı olmuyor mu? Neden diger arkadaşlar gencer Gaming'in sistemini oneriyor. Onlarla ayrica konustum monitorde alacağım biraz indirim olur mu vs diye hiçbir indirim yapmiyorlar. Ozellikle oradan alışveriş yapmam.
Çünkü RTX kartlar genel olarak pahalı ve kampanya olmadan ucuza alınamıyor. Eğer AMD istemiyorsanız ikinci el RTX 2060 sistemi kendiniz testleri yaptıktan sonra alabilirsiniz, kendiniz test yapmayacaksanız ikinci el almaya çalışmayın bile. FurMark testleri ve oyun testleri yapmalısınız.

Çünkü RTX kartlar genel olarak pahalı ve kampanya olmadan ucuza alınamıyor. Eğer AMD istemiyorsanız ikinci el RTX 2060 sistemi kendiniz testleri yaptıktan sonra alabilirsiniz, kendiniz test yapmayacaksanız ikinci el almaya çalışmayın bile. FurMark testleri ve oyun testleri yapmalısınız.

Furmark testinde neye dikkat etmem gerekir. Alırken yapayım söylediğin iyi oldu

Furmark testinde neye dikkat etmem gerekir. Alırken yapayım söylediğin iyi oldu
Kısa sürede absürt sıcaklıklara ulaşmamalı, verdiği FPS o ayarlarda ne kadar vermesi gerekiyorsa o kadar olmalı. İnternetten RTX 2060'ın ortalama FurMark sonuçlarıyla karşılaştırabilirsiniz.

Kısa sürede absürt sıcaklıklara ulaşmamalı, verdiği FPS o ayarlarda ne kadar vermesi gerekiyorsa o kadar olmalı. İnternetten RTX 2060'ın ortalama FurMark sonuçlarıyla karşılaştırabilirsiniz.

Teşekkür ediyorum verdiğin bilgiler için. 2-3 gün icinde alacağım hayırlısıyla. Sorun yoksa buraya yazarım:)

NVIDIA alacağım diyorsan 2. el 2060 yerine sıfır 1660 Super sistem topla, 3050 fiyatını hak eden bir kart değil.
Hocam ben zamanında hazır sistem ile 5.00 0 TL gibi bir fiyata geldi iyi mi sizce?

Geri
Yukarı