i3 12100F RTX 3050 sistem alınır mı?

Ssone1

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayar konusunda cahilim maalesef.

7 Days to Die gibi bir oyun için bu bilgisayar yeterli olur mu? Daha iyi bir şey mi almalıyım? i3 yerine i5 en azından daha mı iyi olur?
(Belki 7 Days to Die'dan bir tık iyi oyun oynama ihtimalim olabilir o kadar.)

Son düzenleyen: Moderatör:

7 Days to Die gibi bir oyun için bu bilgisayar yeterli olur mu? Daha iyi bir şey mi almalıyım? i3 yerine i5 en azından daha mı iyi olur?

Asla alınmaz. Maksimum çıkabileceğiniz bütçe nedir?

Yeter de o fiyata daha iyi sistemler alınabilir bütçe belirtirseniz yardımcı olabilirler.

Ekran kartını en ucuz olan 4060 olarak seç. RAM'i de 1x16 XPG yap.

İnan bana 1K TL artmana fazlasıyla değer bu sistem.

Peki bu sistem en fazla ortalama kalite oyunlar için gereksiz harcama olmaz mı hocam? 7 days to die ve o minvalde bir oyun için de çok gibi sanki ondan diyorum. 26k yerine belki 20k bir şey de işimi görmez mi benim? Yoksa uzun vadeli kullanım anlamında mı iyi olur böyle bir şeyi almak?

Peki bu sistem en fazla ortalama kalite oyunlar için gereksiz harcama olmaz mı hocam? 7 Days to Die ve o minvalde bir oyun için de çok gibi sanki ondan diyorum. 26k yerine belki 20k bir şey de işimi görmez mi benim? Yoksa uzun vadeli kullanım anlamında mı iyi olur böyle bir şeyi almak?

Yani öyle dersen GAMING-DUAL4060 / AMD Ryzen 5 5500 MPK / ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar bu var ama DDR5 sistem almak varken bence bunlara düşmeyin. Bunu alacaksanız da 5600 MPK seçip alın yanına da kasayı 750W olanı seçin.

Peki bu sistem en fazla ortalama kalite oyunlar için gereksiz harcama olmaz mı hocam? 7 Days to Die ve o minvalde bir oyun için de çok gibi sanki ondan diyorum. 26k yerine belki 20k bir şey de işimi görmez mi benim? Yoksa uzun vadeli kullanım anlamında mı iyi olur böyle bir şeyi almak?

Bütçene uygun şekilde öneriyoruz hocam. Bütçende bu var. 7 Days to Die için 1050 Ti işini görür ona bakılırsa. :D

22.550ye geliyor böyle yanlış değilsem?

Monitör ne uydurabilir peki bu sisteme yine çok uçmadan?

Çok uçmadan kast ettiğiniz nedir? Bütçe belirmeniz lazım. Kaan hocamın attığı sistemlere kadar düşmenizi tavsiye etmem zaten oda etmemiş DDR5 bütçe yetiyorken DDR4 almak ahmaklık olur.

Bütçene uygun şekilde öneriyoruz hocam. Bütçende bu var. 7 Days to Die için 1050 Ti işini görür ona bakılırsa. :D

Çok uçmadan kast ettiğiniz nedir? Bütçe belirmeniz lazım. Kaan hocamın attığı sistemlere kadar düşmenizi tavsiye etmem zaten oda etmemiş DDR5 bütçe yetiyorken DDR4 almak ahmaklık olur.
Monitöre de en fazla 4-5k hocam

Geri
Yukarı