i3-12100F sıcaklık 88 Derece

şahin123456

Hectopat
Daha fazla  
Sıfır sistem aldım işlemci sıcaklığı çok fazla. Bu işlemcide değer normal mi? Yoksa eksik bir şey mi var? Yardımcı olur musunuz?
Kasa: MSI MAG Forge M100R (mash panel)
Not: İşlemci stok fanı ile soğuyor ve kendi termal macunu üzerinde geliyor.

IMG_20221107_195345.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır sistem aldım işlemci sıcaklığı çok fazla. Bu işlemcide değer normal mi? Yoksa eksik bir şey mi var? Yardımcı olur musunuz?
Kasa: MSI MAG Forge M100R (mash panel)
Not: İşlemci stok fanı ile soğuyor ve kendi termal macunu üzerinde geliyor.

Eki Görüntüle 1565859
Hocam 200tl'ye bir kule tip soğutucu satın alıp sorunu bir nebze çözebilirsiniz. Sizdeki değer normal değil hocam stok soğutucu ile ve oynadığınız daha çok işlemciden güç alıyor. Yüksek ihtimal siz montaj sırasında soğutucuyu tam takamamışsınız. Termal macun ya çok sürülmüştür yada çok az sürülmüştür ve etrafa yayılmamıştır. Söküp tekrar montajlayın ve termal macunu daha dikkatli sürünüz.

Hocam bende pentium b960 var en yüksek oyunlarda bile max 80 görüyor (laptop) .

En son nesil aşırı isindiriyordu diye biliyorum bu dediğim 13 ya da 12 bilmiyorum. 13 varsa 13 bu dediğim.

Fan tam yerleşmemiştir büyük ihtimal. Stok fanda bile o işlemci bu kullanımda bu kadar ısınmaz. Montaj sırasında macunda eksilme olmadıysa montaj hatalı.

@Preaks şu çocukluğu bırakın artık beğenmedim diye gülüyor adam 😀 yanlış bilgi vermişsin 200 TL alacağı soğutucu zaten orijinalinden çok farklı olmayacak.

@Preaks şu çocukluğu bırakın artık beğenmedim diye gülüyor adam 😀 yanlış bilgi vermişsin 200 TL alacağı soğutucu zaten orijinalinden çok farklı olmayacak.
Çocukluk derken hocam neyi kast ediyorsunuz :D Önerdiğim soğutucu Snowman marka ve gerçekten iyi soğutuyor. Kendim kullanıyorum ve halen deneyimliyorum?? Gerçekten komiksiniz benim verdiğim cevabın aynısını yazıp da kendinizi belli ediyorsunuz zaten :D

Fan tam yerleşmemiştir büyük ihtimal. Stok fanda bile o işlemci bu kullanımda bu kadar ısınmaz. Montaj sırasında macunda eksilme olmadıysa montaj hatalı.

Fanı söküp tekrar taktım sorunum düzeldi.

Geri
Yukarı