i3-12100F sisteme hangi macOS kurulur?

Merhaba, i3-12100F, RX6600, anakart olarak da H610M kullanıyorum. macOS tarafında Monterey, Ventura gibi farklı versiyonları var. Sistemim hangi versiyonuyla uyumludur? Ve macOS kurma konusunda pek tecrübeye sahip değilim, nasıl kurulduğuna dair rehber vs varsa paylaşırsanız çok müteşekkir olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kendim i7-4710HQ işlemcili dizüstü bilgisayarımda şu an aktif olarak Hackintosh Ventura kullanmaktayım. İşlemciniz en son çıkan Hackintosh sürümlerini kullanmak için gayet yeterli düzeyde tavsiyem her zaman en güncel olan sürümü kurmanız yönünde. Bir de ek olarak daha önce aynı cihazda El Capitan Monterey ve Big Sur da kullanmış birisi olarak sistemin hızlı çalışmasında SSD'nin inanılmaz bir farkı var HDD varken cihaz Monterey de bile yavaş çalışırken SSD yükseltmesi yaptıktan sonra Ventura bile şu an yağ gibi akmakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kendim i7-4710HQ işlemcili dizüstü bilgisayarımda şu an aktif olarak Hackintosh Ventura kullanmaktayım. İşlemciniz en son çıkan Hackintosh sürümlerini kullanmak için gayet yeterli düzeyde tavsiyem her zaman en güncel olan sürümü kurmanız yönünde. Bir de ek olarak daha önce aynı cihazda El Capitan Monterey ve Big Sur da kullanmış birisi olarak sistemin hızlı çalışmasında SSD'nin inanılmaz bir farkı var HDD varken cihaz Monterey de bile yavaş çalışırken SSD yükseltmesi yaptıktan sonra Ventura bile şu an yağ gibi akmakta.
Teşekkür ederim yanıtınız için, peki nasıl kuracağıma dair bir rehber bağlantınız falan varsa paylaşır mısınız? İlk defa kuracağım için bir makaleden destek almam lazım sanırım. Kendi tecrübelerinizde anlatırsanız çok memnun olurum😊

Sonama deneyebilirsin.

Sonama deneyebilirsin.
Teşekkür ederim. Makalede sisteminize uygun EFI dosyasını belirtilen konuma atın denmiş, sistemime uygun EFI dosyasını nereden bulabilirim?

Merhaba, i3-12100F, RX6600, anakart olarak da H610M kullanıyorum. macOS tarafında Monterey, Ventura gibi farklı versiyonları var. Sistemim hangi versiyonuyla uyumludur? Ve macOS kurma konusunda pek tecrübeye sahip değilim, nasıl kurulduğuna dair rehber vs varsa paylaşırsanız çok müteşekkir olurum.

İşlemcimiz tamam ✅ ancak ekran kartı ile ilgili kısımlar zorlayıcı olabilir eğer tecrübeniz yoksa. RAM miktarınız da önemlidir. RAM'iniz kaç GB acaba?

İşlemcimiz tamam ✅ ancak ekran kartı ile ilgili kısımlar zorlayıcı olabilir eğer tecrübeniz yoksa. RAM miktarınız da önemlidir. RAM'iniz kaç GB acaba?
16GB ram mevcut hocam. Ekran kartı kısmı zorlayabilir kısmından kastınız nedir? Birde zaten kuramadım, büyük ihtimalle efide hata yaptım. Bıostan usb bellegımı secınce 1-2 sanıyelık donmanın ardından bıosa gerı atıyor, boot etmiyor yani.

16 GB RAM mevcut hocam. Ekran kartı kısmı zorlayabilir kısmından kastınız nedir? Bir de zaten kuramadım, büyük ihtimalle EFI'de hata yaptım. BIOS'tan USB bellegımı secınce 1-2 sanıyelık donmanın ardından BIOS'a gerı atıyor, boot etmiyor yani.

RAM'ler yeterli gözüküyor. Şöyle ki bir Hackintosh kurulumu yapacaksak öncesinde AMD ve NVIDIA ekran kartlarını Hackintosh'un algılayabileceği bir donanım olarak tanıtmak gerekiyor. Temelde resmi bir macOS kurulumu yapacaksak normal bir PC'de bu tür donanım deklerasyonları için belirli bir kod satırına ihtiyaç duymanız ve bu bilgileri girebilecek tecrübe/deneyime sahip olmanız cihazınızın sağlığı için önemlidir. Yanlış bir işlem yapmamanız adına. Ancak Technopat Sosyal rehberlerinde makaleleri ve YouTube kanalı üzerindeki rehberleri inceleyebilirsiniz. Fazlasıyla yardımı olacaktır bu konuda.

Bu arada kurulumdaki başarısızlık bu donanım deklerasyonundaki eksiklik yüzünden gerçekleşiyor. macOS nadir de olsa bazı donanım ortamlarında boot edilebilir. Ancak macOS herhangi bir Mac cihaza kurulmadığını fark ettiği anda kurulumu iptal eder.

Geri
Yukarı