i3 13100F ve RTX 4060'lı sistemde New World yüksek CPU kullanımı ve FPS düşmesi yapıyor

İşletim sistemi
Windows 10

DutchvanderLinde

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB 3200MHZ
Ekran kartı
RTX 4060
Anakart
gigabyte H610M S2H
İşlemci
i3 13100F
İyi günler arkadaşlar. New World oyununda özellikle yerleşim yerlerinde başlıktaki sorunu yaşıyorum. CPU kullanımım %90-100leri buluyor. Beraberinde GPU kullanımım düşüyor ve ciddi FPS düşüşleri yaşıyorum. Yerleşim yerlerinde oynanamaz durumda şu an oyun. Kırsal alanlarda bile işlemci kullanımım fazla aslında. Kırsalda ekran kartı kullanımım %95-100, işlemci kullanımım %60-70'lerde ve FPS 90-120 aralığında ancak yerleşim yerinde durum içler acısı. Ekran kartı kullanımı düşüyor ve işlemci kullanımım %100leri bile buluyor. NVIDIA Denetim Masası ayarlarını yaptım, ayarlar-sistem-grafik kısmından New World'e RTX 4060 önceliği verdim. Oyun içi ayarlarım 1080p ve Ultra. Driverlar ve Windows güncel. Arka plan uygulamalarını kapattım. Başlangıçta açılan uygulamalar yok. Arka planda açık gereksiz uygulama yok. Daha ne yapmalıyım gerçekten kafayı yiyeceğim. Sanmıyorum ki i3 13100F bu kadar kötü bir işlemci olsun. Yanlış yaptığım bir şeyler olmalı yoksa şu oyunu düzgün oynamak için illa 8-10 bin liralık işlemci mi almak lazım? Konu ile ilgili kısa bir video yükledim onun linkini de bırakıyorum aşağıya. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim.
i3 13100F.
RTX 4060.
16 GB RAM.
Oyun ayarlarım.
1080p.
Grafikler Ultra.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı