i3 2100 sisteme ekran kartı ve güç kaynağı

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sizlere sorum PSU ve ekran kartı almayı düşünüyorum giriş seviyesinde, Vatan Bilgisayar'da bunları gördün nasıllar sistemime uyumlu mudurlar? Şuan işlemcinin grafik kartını kullanıyorum.
Alacağım donanımlar:
Asus Gt630 Odb Cooling Gddr3 2Gb 64Bit Nvidia Geforce Dx11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Everest Eps-4900B 300W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar

Sitemim:
CPU
Intel Core i3 2100 @ 3.10GH

RAM
4,00GB Tek-Kanal DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)

Motherboard
ECS H61H2-M12 (SOCKET 0)
Sitesi:
http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Pr...oryID=1&DetailName=Feature&MenuID=103&LanID=0

Bu arada kasam Micro ATX.

Son düzenleme:
PC artık fazla kullanmıyorum yani üst düzey grafikli oyunlar oynamıyorum ara sıra yeni oyunları indirip bir göz atıyorum, boşa fazla para vermenin anlamı yok, şuan Assassin's Creed 4 indirdim ama işlemcinin grafik yongası açtı ama kasıyor, ucuz olsun, uyumlu olsun yeter.

Ben İntel HD ile bile oyun oynuyorum Need For Speed Most Wanted 2012 bile oynadım Assassin's Creed 3 bile bitirdim yüksek ayarlarda açmayınca sıkıntı olmuyor yani oyunu kasmadan normal ayarlarda oynayabileceğim bir ekran kartı.

Siz ne önerirsiniz, fazla pahalı olmasın boşa PC'ye yatırım yapmayalım.

GDDR 5 çıkmam mantıksızlık olur, çünkü GDDR 5'ler PCI Express 3.0 destekli benim ki ise PCI Express 2.0 destekli yani DDR3 olması bana daha mantıklı geliyor.

GT 730 baktım özellikleri yetecek derecede peki alacağım PSU bunu besleyebilir mi?

Konu dışı: Zaten bende i3 4130-un onboard grafikinde oynuyorum (idare ediyor şimdilik) Duyduğuma göre İntel HD4400 gpu-su Directx 12 destekleyecek (directx 12 çıkınca deneyeceyim) :D
Bir yandanda AMD R 300 serisi bekliyorum (çıkınca almak fikrim var) :D
Bu arada PCI Express 2.0 yi zorlayacak kart henüz yok durumda. Gddr5 sana performans sağlayacak

Ekran kartın giriş seviyyesindeyse gösterdiğin güç kaynağı yeterli olacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı