i3-2310M sisteme 8.1 kurmak değer mi?

okanardal

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Beylikdüzü
RAM
6
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD plus 120 gb
Ekran kartı
NVIDIA GEFORCE GT 520M , İNTEL HD GRAPHİCS 3000
Anakart
laptop anakart varmi bilmiyorum marka asus
İşlemci
intel core i3 2310m 2.1 ghz
Sizce 8.1 kurmak değer mi yoksa gereksiz 10'da kal mı dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR 2 anakart 160 GB HDD 3 GB RAM 1 GB ekran kartı ile Windows 8 ve 10 ile format atmayı denedim siyah ekranda kaldı ekran kartını söküp monitörden gelen kabloyu anakarta taktım 3 GB RAM ile bilgisayar açılmadı monitöre ekran vermedi 3 GB RAM'ı 2 GB'ye düşürdüm ekran geldi ekran kartsız format attım siyah ekran sorunu gitti Windows 8'i kaldıran bilgisayar 10'u da kaldırır hatta Windows 8.1 de kasan bilgisayara Windows 10 yükledim kasma sorunu gitti bu arada PSU 220'lik Ti ben anakart kaldırmadı sanıyordum alakası var mı bilmiyorum benim eski PSU'dan sonra başka 230'luk PSU geçti bende onu taktım sonrasında 4 GB RAM denedim bilgisayar çalıştı daha da arttırdım 6 GB RAM ile ekran kartsız çalışıyor şu an bilgisayar Windows 11'i kaldırmadı Windows 10 32 Bit'te sorun yok.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    31,3 KB · Görüntüleme: 17
Kotu sistemlerde cok oyun oynanmiyor dogal olarak, tek Windows'ta olan ekstrem bir program kullanilmadikca GNU/Linux kurulmamasi icin bir neden yok. Careyi 8.1, 7 gibi eski surumlerde aramak yerine GNU/Linux bolumunde dagitim onerisi konusu acarsaniz size yardimci olabiliriz.

Olmaz. Sistemi 8.1 desteklediği için ya 8 ya 8.1 ile etkinleştirilmiş gelmiştir.
Bir düzeltme yapayım. Nvidia GT500 serisi GPU veya Intel Sandy Bridge işlemcisi olduğuna göre Windows 8 lisansı ile gelmiş olması imkansıza yakın. Kendimde de böyle bir laptop vardı oradan biliyorum. Windows 7 ile gelmiştir. Üretici sonradan Windows 8 için sürücü desteği vermiş olabilir.

Hatta bir arkadaşım da Ivy Bridge(3000 serisi) işlemci ile GTX660 ekran kartlı laptop almış ve o da Windows 7 ile gelmişti. 2012 sonrasındaki modeller Windows 8 ile gelmeye başladı diye hatırlıyorum.

Geri
Yukarı