i3 2370M laptop ile Zula çok donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

Der Bremer

Hectopat
RAM
8
Ekran kartı
İntel HD Graphics 3000
İşlemci
i3 2370M
Şimdi Zula falan oynamayın demeyin. Sistemim kötü ve adamakıllı CS:GO tarzı, sistemime uygun olan oyun bu sadece. Neyse, normalde önceden kasmadan donmadan rahatça oynayabiliyordum. Ama şimdi nedense aşırı donuyor. Ne yapsam çözemedim. Çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi Zula falan oynamayın demeyin. Sistemim kötü ve adamakıllı CS:GO tarzı, sistemime uygun olan oyun bu sadece. Neyse, normalde önceden kasmadan donmadan rahatça oynayabiliyordum. Ama şimdi nedense aşırı donuyor. Ne yapsam çözemedim. Çözümü var mı?

Hocam oyun oynarken sıcaklık değerlerinizi, işlemci kullanımı gibi değerleri paylaşır mısınız?

%60-70 kullanım ile. Ekran kartı ile işlemci 80 dereceleri görüyor. (termal macun 2,5 ay önce yenilendi)

Hocam oyunun ayarlarını tam ekran ve Minimum'a aldınız mı? Antialising açık ise bayağı FPS düşürüyor o da açık ise kapatın. Oyunu silip yükleyince olduysa oyun ayarlarıyla ilgilidir. Mutlaka önceden kapalı olan bir şey açık kalmıştır.

Bazen oyunlar FPS sınırını arkada çalışan uygulamalara göre düşürebiliyor diye biliyorum PC'yi zorlamasın diye ona bir bakın.

Geri
Yukarı