i3 3210 sisteme 1050 Ti takmak

KrmKC

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 1050 Ti alacağım sistemim aşağıdaki şekildedir:

RAM: 4+2 GB 1333 MHz
İşlemci: Intel Core i3-3210
Anakart : Asus B75M-A

Bu bileşenlerle GTX 1050 Ti sıkıntı yaratır mı, işlemcimle darboğaz olur mu, anakartla uyumluluk sorunu gibi bir şey olur mu? Bunun gibi konular gördüm performans videoları da izledim yine de sormak istedim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz işlemci ekran kartına yetişemediği zaman olur. Yeni bir işlemci için bütçenizi belirtin.

Arkadaşlar GTX 1050 Ti alacağım sistemim aşağıdaki şekildedir:

RAM: 4+2 GB 1333 MHz
İşlemci: Intel Core i3-3210
Anakart : Asus B75M-A

Bu bileşenlerle GTX 1050 Ti sıkıntı yaratır mı, işlemcimle darboğaz olur mu, anakartla uyumluluk sorunu gibi bir şey olur mu? Bunun gibi konular gördüm performans videoları da izledim yine de sormak istedim şimdiden teşekkürler.
Direk 1050 Tİ almak sizi sıkıntıya sokar darboğaz yaşarsınız o işlemci ile 4+2 GB RAM yetmeyecektir.
Oynamak istediğiniz oyunlar neler ona göre 1050 Tİ üzerinden bir sistem tavsiye edebilirim

İşlemcinizi yükseltmeniz dahilinde sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum. +2 GB RAM takviyesi ile çok performanslı bir hâl alacaktır.

Kusura bakmayın cevap yazamadım. Anakartımı yenileyemem ve bu anakart için en iyi işlemci sanırım i5-3570 olacaktır. Sizden gelen yorumlara göre bu işlemciyi alıp almama kararı verecektim aslında. 400tl civarı bundan daha iyi bir işlemci var mı bilmiyorum açıkcası.
Peki arkadaşlar yeni bir kasa alsam şuanki donanımlarımı yeni kasaya geçirebilir miyim ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı