İ3 4130 Sistem

GameMaster Point

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. ,

Ben 2000 TL değerinde bir sistem topladım montajını yarın yapacağım. Çünkü ürünler yarına gelicek. Ama aklımda bir kaç soru var. Öncelikle topladığım sistem.

GSKILL 2x4 (8GB) 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram
500GB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk
ASUS GTX650Ti Boost DirectCUII O.C GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
THERMALTAKE V3 600W MidT ATX SİYAH KASA Aldım içinde 600W Güç kaynağı ile geliyor.
MSI B85-G43 Intel B85 Anakart
INTEL Core i3 4130 3.4GHz 3MB Cache İşlemci ( Stok soğutucuyu takıcam , çünkü bütçem ayrı bir soğutucu için yetmiyor zaten işlemcim fazla ısınan bir işlemci değilmiş )

Şimdi,
1. Sorum , Benim Monitor VGA Girişli ekran kartının içinden DVI VGA Dönüştürücü çıkar mı ?
2. Sorum, montajı yaptıktan sonra boot ettikten sonra , live update 5 programı ile mi driverları kurayım ? NOT: Live update 5 biosuda güncelliyormuş ben bu tehlikeyi almak istemiyorum sadece driverlarımı güncellesin. Yeter. Birde live update 5 te bios güncellemesini kaldırabiliyormuyuz ? Kaldırılmıyorsa sizin bu konunuzu gördüm. https://www.technopat.net/forum/aygit-suruculeri/13029-technopat-driver-guncelleme-hizmeti.html Buradaki programın bilgilerini sizden alabilir miyim ? ( Recep abi )
3. Soru , bu dediğim işlemlerden başka bir işlem yapmama gerek var mı ? 4. Sistemimi açtıktan sonra stabil çalışması için neler yapmam gerek ? 5. Başınızı ağrıttım biliyorum ama ilk defa sistem topluyorum :p

Zaman ayırdığınız için teşekkürler. Hayırlı saatler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar. ,

ben 2000 TL değerinde bir sistem topladım montajını yarın yapacağım.Çünkü ürünler yarına gelicek. Ama aklımda bir kaç soru var.

Öncelikle topladığım sistem.

GSKILL 2x4 (8GB) 1600MHz CL9 1.5V Tek Modül Ram
500GB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk
ASUS GTX650Ti Boost DirectCUII O.C GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
THERMALTAKE V3 600W MidT ATX SİYAH KASA Aldım içinde 600W Güç kaynağı ile geliyor.
MSI B85-G43 Intel B85 Anakart
INTEL Core i3 4130 3.4GHz 3MB Cache İşlemci ( Stok soğutucuyu takıcam , çünkü bütçem ayrı bir soğutucu için yetmiyor zaten işlemcim fazla ısınan bir işlemci değilmiş )

Şimdi,
1. Sorum , Benim Monitor VGA Girişli ekran kartının içinden DVI VGA Dönüştürücü çıkar mı ?
2. Sorum, montajı yaptıktan sonra boot ettikten sonra , live update 5 programı ile mi driverları kurayım ?
NOT: Live update 5 biosuda güncelliyormuş ben bu tehlikeyi almak istemiyorum sadece driverlarımı güncellesin. Yeter. Birde live update 5 te bios güncellemesini kaldırabiliyormuyuz ? Kaldırılmıyorsa sizin bu konunuzu gördüm.
https://www.technopat.net/forum/aygit-suruculeri/13029-technopat-driver-guncelleme-hizmeti.html Buradaki programın bilgilerini sizden alabilir miyim ? ( Recep abi )
3. Soru , bu dediğim işlemlerden başka bir işlem yapmama gerek var mı ?
4. Sistemimi açtıktan sonra stabil çalışması için neler yapmam gerek ?
5. Başınızı ağrıttım biliyorum ama ilk defa sistem topluyorum :p

Zaman ayırdığınız için teşekkürler. Hayırlı saatler.

Öncelikle hayırlı olsun kardeşim. 1.sorunuza gelince kutu içeriği hakkında bilgi almanız lazım çıkıp çıkmayacağını bilemiyorum hiç almadığım için ama çıkmaz diye düşünüyorum.
2. sorunuza gelince programla update etmek yerine driver'ları kendi sitesinden son güncellemeleri indirip kurmanızı öneririm ( Beta sürümler hariç )
3. sorunuza gelince bu işlemlerde başka olarak hatta en başta olarak işletim sistemi kurman gerekiyor, güzel bir windows 8.1 64 bit pro öneriyorum.
4. sorunuza gelirsek eğer bios ayarlarına el atman gerekecek, farklı bir işlem uygulama gerek yok hatırlayamadığım kısımlar hariç.

sırasıyla ( yanlışım varsa düzeltin :) ) Bios format ve driverler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı