İ3 4160, MSİ H81M-P33, 4 GB Ripjaws 1600MHz almak mantıklı mı?

mustafa43

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde çok kötü bir bilgisayar var ben bunun güç kaynağı ve hdd dışındakileri satacağım ve i3 4160 işlemci, MSİ H81M-P33 anakart, 4 GB Ripjaws 1600MHz ram alacağım. İleri zamanda 4 GB daha ram, 1 tb hdd, güç kaynağı ve iyi bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Bunları alana dek işlemcinin içinde ki HD 4400 ekran kartını kullanacağım, bu ekran kartı da zaten oynamak istediğim oyunları düşük ayarda açıyor. Kısaca bunları alsam ileri de yükseltme yapsam mantıklı olur mu? Bunların dışında önerebileceğiniz donanım var mı? (Bütçem kısıtlı olduğu için böyle yapıyorum.) Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bütçen ne kadar kısıtlı? Nedir çıkabileceğin maksimum? Ona göre ideal bir sistem oluşturmaya çalışalım.

Senin planın orta yükte miktar para eline geçtikçe parça alayım, (atıyorum, ekran kartı, ram) sanırım. Makul bir hareket planı bence. İyi bir ekran kartı koyduğun an ve bir de 4 gb ram daha, mis.
Ama asıl soru güç kaynağın ve kasan nedir? Yani sağlamlığından emin misin onların?

681 TL burası. İşlemcini 4170 seçebiliyorsun.
Intel Core i3 4170 Soket 1150 3.7GHz 3MB Önbellek 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
Msi H81M-P33 İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Dvı&Vga Anakart - Vatan Bilgisayar
Gskill 4Gb Ripjaws Ddr3 1600Mhz Cl9 1.5V Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar

4170 ile 4160 arasında ne kadar fark vardı?

Anladığım kadarıyla sadece frekans farkı var bu farka değer mi?
İ3 4160'ın frekansını artırabilir miyiz?

İkisi arasındaki fark yok denecek kadar azdır. Alacağın yerden ikisi arasındaki fiyat farkına bak. Miktar az ise i3 4170 tercih edebilirsin. i3 4160'ın çalışma frekansını artırmak demek bu işlemciyi overclock etmek demektir. Malesef onu da yapamazsın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı