i3 540 sisteme upgrade tavsiyesi

polat.cbk

Hectopat
Yer
Bodrum
Merhaba dostlar elimde eski bir sistem var ve belirli parçalarını değiştirerek işlevsel hale getirmek istiyorum.

sistem:
CPU: Intel Core i3 540 @ 3.07GH
RAM: 3, 00GB Dual-Channel DDR3 @ 664MHz
Anakart: Foxconn H55MXV
Ekran kartı: 512MB ATI Radeon HD 4300/4500 series
PSU: 300W (Casper marka kasanın)
Anakartta 2 adet RAM slotu bulunuyor ve 8 GB destekliyor. İşlemci ise 16 GB destekliyor ve 1333MHz.
RAM'leri 2 adet Hynix 4 GB DDR3 1600 MHz RAM ile değiştirmek istiyorum (tabii takınca 1333 değerlerinde çalışacak ama olsun). Biraz daha rahatlayacağını düşünüyorum.
Sizlerden isteğim ise sisteme alabileceğim en iyi ekran kartı tavsiyesi ve önerebileceğiniz şeyler dostlar. Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
Önerileriniz üzerine güç kaynağını da değiştirebilirim.
(CS:GO, LoL ve diğer çok üst düzey olmayan oyunlar için ortalama bir performans almak istiyorum.)

Sistem Özellikleri.jpg

İşlemci olarak uygun fiyata bulursanız 1.nesil İ7leri takabilirsiniz. Ekran kartını 1050, 1050Tİ veya muadili kart takabilirsiniz. Güç kaynağının da değişmesi gerekir. SSD ekleyerek sistemi şahlandırabilirsiniz. Bütçe belirmetiğiniz için en fazla bunları söyliyebilirim :)

Bütçem en fazla 1000TL ama pek geçmek istemiyorum.
Anakart i3, Intel Core i5. LGA 1156 işlemci soketi destekliyor. İşlemci değiştirmem için anakartı da değiştirmem gerekirse pahalıya patlar diye çekiniyorum açıkçası. yoksa fazla bir meblağ harcayacaksam direkt 0 sistem toplarım diye düşünüyorum.

Bütçem en fazla 1000TL ama pek geçmek istemiyorum.
Anakart i3, Intel Core i5. LGA 1156 işlemci soketi destekliyor. İşlemci değiştirmem için anakartı da değiştirmem gerekirse pahalıya patlar diye çekiniyorum açıkçası. yoksa fazla bir meblağ harcayacaksam direkt 0 sistem toplarım diye düşünüyorum.
iki tane 4 gb ram alın yanına xeon x3440 alın derim kalan parayada ekran kartı arayın bende kullandım aynı sistemi memnundum. Yalnız x3440 ısınır.

iki tane 4 gb ram alın yanına xeon x3440 alın derim kalan parayada ekran kartı arayın bende kullandım aynı sistemi memnundum. Yalnız x3440 ısınır.
Xeon İşlemci tavsilerinizi dikkate alıyorum bakmaya başladım şimdi. Teşekkürler.
Xeon bir işlemciye geçmediğin sürece bir parça alma israf olur.
İşlemci olarak uygun fiyata bulursanız 1.nesil İ7leri takabilirsiniz. Ekran kartını 1050, 1050Tİ veya muadili kart takabilirsiniz. Güç kaynağının da değişmesi gerekir. SSD ekleyerek sistemi şahlandırabilirsiniz. Bütçe belirmetiğiniz için en fazla bunları söyliyebilirim :)

Şimdi biraz saçma bir soru sorucam muhtemelen güleceksiniz ama 😅, Anakart i3, Intel Core i5. LGA 1156 işlemci soketi destekliyor demiştim ya. İşlemci alırken sadece soket girişine mi bakacağım? yoksa illaki i3 veya i5 mi olmak zorunda onu anlamadım bilgim de yok açıkçası.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı