i3-560 ve R7 250 Uyumu

Anakartımın model ve özellikleri burda anakartımı inceler misiniz R7-250 için uygun mu diye..
@Murat5038
Normal şartlarda uygun link vermene gerek yok. Ancak markadan dolayı diyoruz sıkıntı çıkarabilir diye. Slot olarak ise geriye yönelik uyumluluktan dolayı uyumlu ve verim 2.0'a göre verecek diyorum.
500Watt PSU 100 lira. Ben bunu aldıktan sonra R7-250 almak isterim. İlerde sistem yenilemeyeceğim yeni bir bilgisayar toplayacağım bu bilgisayarı da normal kullanımlar için evimde aktif bulunduracağım.
O ürün orada yok ve o fiyatta değil gerçek fiyatı.
Aerocool Value Series 500w Güç Kaynağı (AE-VX500) Güç Kaynağı
En ucuz uygun bunu alabilirsin.

@Murat5038 Kardeşim dediğin PSU yu sipariş ettim bugün akşama doğru veya yarın sabah elimde olur. R7 250 ekran kartı almaya geldi sıra iki tane seçeneğim var. Birisi MSİ R7-250 OC GDDR3 diğeri Asus R7-250 GDDR5. Yani MSİ de OC ve GDDR3 var fakat Asus da OC yok ancak GDDR5 var. Eğer GDDR5 in OC siz hali GDDR3 ün OC lisinden daha iyiyse Asus GDDR5 olan modelini alacağım. Bu arada anakart Foxconn H55MXV hatırlatmakta fayda var. Abi şimdi sen akıl ver bana hangisini tercih etmek doğru olur.
Screenshot_20170613-070635_1_1.jpg
Screenshot_20170613-070556_1_1.jpg

@Murat5038 Sipariş ettim sağolasın önerin için. Anakartta büyük ihtimal sorun çıkarmaz gibi Foxconn H55 anakartında R7-240 ve R7-250 kullananlar var inşallah bir sıkıntı çıkmaz. Bir sorum daha olacak bu ekran kartının çıkışları;

1 x DVI-I
1 x HDMI
1 x DisplayPort
Ekran Alıntısı.JPG

Benim monitörüm ise VGA girişli. Ben ekran kartımın bu çıkışlarında hangi yöntem ile dijital sinyal alırım. Zira ekran kartının çıkışlarını VGA ya bağlamak için çevirici alacağım o zamanda analog sinyal gelecek monitörüme. Bu analog sinyale nasıl bir çözüm bulabiliriz.

@Murat5038 hocam unuz bir aradan sonra yeniden buradayım :) Ekran kartım ve ana kartı uyumu ile ilgili şuan hiç bir sorun yaşamıyorum sana çok teşekkür ederiyorum ilgilendin :) Analog sinyal alıyorum şuan ama ben bunu hiç farkedemiyorum :) şuan herşey yolunda :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı