Çözüldü i3-9100F 4200 MHz olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Querencia

Hectopat
Yer
Rize
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3-12100F
Kingston hyperx fury black (2x8)
MSI GAMING GTX 1050Ti 4GB
120 GB WD SSD
1 TB Toshiba HDD
Meslek
Otomotiv teknikeri
İşlemcim i3-9100F, normal şartlarda 3.6GHz. Oyunlarda Boost ile beraber otomatik olarak 4.2GHz oluyor (sitesinde ve kutusunda öyle yazıyor). Ancak hangi oyunu oynarsam oynayayım hız 4000MHz'yi geçmiyor yani 4.0GHz'de kalıyor. Ben bunu nasıl 4.2'de çalıştırabilirim?
Oynadığım oyunlar en basitinden, GTA 5, Battlefield 1.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Oyunda 46 derece ısıda 4 çekirdeğinde aynı anda 4.1GHz de çalıştığını gördüm oyun da The Division 2. Bunun haricinde ne kadar zorlarsam zorlayayım 4.2GHz hiçbir zaman olmadı. Sanırım Z390 Tomahawk gibi sağlam bir anakartta ancak bu frekansa çıkabiliriz.
Isı değerleri düşük bile olsa 4 çekirdeğin tamamı yük altında maksimum 3.8 GHz olabiliyormuş. Ancak tek çekirdek ile 4.2 GHz görülebilir. Yani kolay kolay 4.2 GHz göremezsiniz. Görseniz bile performans farkını hissedeceğinizi sanmıyorum.

Son düzenleme:
Oyunda 46 derece ısıda 4 çekirdeğinde aynı anda 4.1GHz de çalıştığını gördüm oyun da The Division 2. Bunun haricinde ne kadar zorlarsam zorlayayım 4.2GHz hiçbir zaman olmadı. Sanırım Z390 Tomahawk gibi sağlam bir anakartta ancak bu frekansa çıkabiliriz.

Çözüm

Geri
Yukarı