i3 9100F sistem için anakart, RAM ve ekran kartı tavsiyesi

metin64909

Decapat
İyi forumlar.

Knight Online ve Metin 2 oynuyorum. i3 9100F işlemci ile bir sistem toplamak istiyorum.

Elimde yeni aldığım bir kasa, 500W Everest PSU ve 120GB SSD var.
İhtiyacım olan bileşenler;

- Işlemci (i3 9100F)
- Anakart.
- RAM.
- Ekran kartı ( RX 560 almayı düşünüyorum. 2.el bulunuyor 500TL civarı )

AMD tavsiyesi istemiyorum çünkü AMD sistemimi bozdum. Tek çekirdek performansı rezildi. Oynadığım oyunlar için uygun fiyatlı Intel almak istiyorum. Çünkü PC uzun süre açık kalıyor. Yapılacak tavsiyeleri bu durumu göz önüne alarak yaparsanız sevinirim. Bütçe 1700TL.

İyi forumlar.

Knight Online ve Metin 2 oynuyorum. i3 9100F işlemci ile bir sistem toplamak istiyorum.

Elimde yeni aldığım bir kasa, 500W Everest PSU ve 120GB SSD var.
İhtiyacım olan bileşenler;

- Işlemci (i3 9100F)
- Anakart.
- RAM.
- Ekran kartı ( RX 560 almayı düşünüyorum. 2.el bulunuyor 500TL civarı )

AMD tavsiyesi istemiyorum çünkü AMD sistemimi bozdum. Tek çekirdek performansı rezildi. Oynadığım oyunlar için uygun fiyatlı Intel almak istiyorum. Çünkü PC uzun süre açık kalıyor. Yapılacak tavsiyeleri bu durumu göz önüne alarak yaparsanız sevinirim. Bütçe 1700TL.

Hocam dikkat edin polis yakalarsa içeri alır. El yapımı bombalar yasak galiba. PSU kötü, elimden gelse değiştirirdim. Ekran kartı olarak RX 570 alabilirsin. Anakart hakkında bilgim yok.

Alınacaklar listesine bir adet PSU eklemekte fayda var. Çünkü elinizdeki PSU değil C4.
:) ne önerirsin mesela?
Hocam dikkat edin polis yakalarsa içeri alır. El yapımı bombalar yasak galiba. PSU kötü, elimden gelse değiştirirdim. Ekran kartı olarak RX 570 alabilirsin. Anakart hakkında bilgim yok.
Rx 570 ile maliyet çok yükseliyor sence knight online için de olsa alınır mı rx 570?

Ne olursa olsun alın derim. İki gün sonra atıyorum RDR2 oynamak isteyebilirsiniz, o zaman şimdi alacağınız ekran kartı yetersiz kalır. O yüzden RX 570 alın bence.
Kasa ve psu mu satmaya karar verdim. Tavsiyenize kulak verdim. Önerebileceğin bi kombinasyon varmı? Mesela şu parçaları al gibi. Knight online dışında oynamadım hiç. Oyun meraklısı değilim sadece uygun fiyatlı knight online oynamak ve film filan izlemek. O yüzden i3 9100f almak istedim ki diyer bileşenleri etrafında toplayabileyim

Kasa ve PSU mu satmaya karar verdim. Tavsiyenize kulak verdim. Önerebileceğin bir kombinasyon var mı? Mesela şu parçaları al gibi. Knight Online dışında oynamadım hiç. Oyun meraklısı değilim sadece uygun fiyatlı Knight Online oynamak ve film falan izlemek. O yüzden i3 9100F almak istedim ki diğer bileşenleri etrafında toplayabileyim.

Kasa olarak MSI MAG forge serisinden bakabilirsin. PSU olarak Gigabyte B650B öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı