i5 10400 için soğutucu önerisi

Zeяef

Kilopat
Daha fazla  
RAM
HyperX Fury 16GB
Ekran kartı
PowerColor Rx 6700 xt
Anakart
Msi B460-A pro
İşlemci
i5 10400
i5 10400 işlemciyi stok fanıyla kullanıyorum. İşlemci kullanımı arttıkça fazla ses çıkarmaya başladı. Yeni bir soğutucuya geçeyim dedim ama sıvı soğutma mı kule tipi mi tercih etmeliyim? Fiyat konusunda 2 bin civarı düşünüyorum. 1~1500 TL'lik sıvı soğutmalar ile 4 bin TL'lik sıvı soğutmanın farkı da var mı? Bunu da sormuş olayım. Sıvı soğutma alacaksam 2 fanlı alabilirim. 3X kasaya sığmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 10400 işlemciyi stok fanıyla kullanıyorum. İşlemci kullanımı arttıkça fazla ses çıkarmaya başladı. Yeni bir soğutucuya geçeyim dedim ama sıvı soğutma mı kule tipi mi tercih etmeliyim? Fiyat konusunda 2 bin civarı düşünüyorum. 1~1500 TL'lik sıvı soğutmalar ile 4 bin TL'lik sıvı soğutmanın farkı da var mı? Bunu da sormuş olayım. Sıvı soğutma alacaksam 2 fanlı alabilirim. 3X kasaya sığmıyor.

Bu ikisinden biri yeterlidir i5 10400 için.

Bu ikisinden biri yeterlidir i5 10400 için.
hocam birde şöyle birşeye denk gelmiştim nasıl acaba bir fikriniz var mı ? Amazon.com.tr

Hocam bir de şöyle bir şeye denk gelmiştim nasıl acaba bir fikriniz var mı? Amazon.com.tr

Bana fan yapısı olarak değişik geldi. Ürün hakkında pek bir bilgim yok ancak bu konuları buldum.

Bana fan yapısı olarak değişik geldi. Ürün hakkında pek bir bilgim yok ancak bu konuları buldum.

Hocam tekrar hortlatıyorum konuyu, önerdiklerinizden Performax'a yönelmeyi düşünüyordum ama ID-Cooling SE-224-XT ile karşılaştırmalarda aynı ucuz olana yöenlin diyen de olmuş ID-Cooling'e yönelin diyende olmuş. ID-Cooling'i öneren ile daha çok karşılaştım. ID-Cooling SE-214-XT versiyonu ile ile arada 50 TL fark oluyor. ID-Cooling'inde 214 versiyonu bu arada onu da belirtiyim 224 le aralarında 10 dolarlık fark var sanırım. CFM değerleri Performax'ın 56.5, ID-Cooling'in 64.8. Beyaz olmasından dolayı da ID-Cooling'e yönelmeyi düşünüyorum. Performansları hemen hemen aynı anladığım kadarıyla. Aradaki CFM değeri farkına değer bir performans olayı var mı? Bir de Performax'ta kutuda 2. bir tel çıkıyormuş. Ek fan takabililirim sanırım?

Yeni konular

Geri
Yukarı