i5 10400F işlemci oyuna girince 75 derece oluyor

Sweet Cupcake

Decapat
Daha fazla  
RAM
team force tuf 3200 mhz cl 16 ram
Anakart
msi h410m -a pro
Merhaba arkadaşlar, benim işlemci i5 10400F oyuna girer girmez 75 derecelere çıkıyor. Bir de odam soğuk ve kasanın yan kapağı açık. Çoktandır bakımını yaptırmadım o da bir sorun ama MSI Center yazılımında stok fan RPM'i az görünüyor. Acaba stok fan mı bozuldu? Normalde 3200 RPM'le dönerdi şu an 2900 RPM'lerde dönüyor. Bir de kasamda pek iyi değil Corsair Spec 05 kasam var şu önünde tek fan olan sizce sorun neyde? MSI Center'da aldım fan RPM hızlarını buraya atıyorum bu arada stok fan kullanıyorum. Sıcaklıklar normal derseniz bende direk çıkıyor onu demek isterim bir de eğer önerirseniz soğutucu olarak bunu alsam sizce bir düzelme olur mu bir de site güvenilir midir? ID-COOLING SE-224-XT Black V2 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat Bir dahaki ayın başında bakımını yaptıracağım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-01-21 024035.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-21 024035.png
    119,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Normal çıkması, uzun süreden sonra 80'in üzerine çıkmıyorsa sorun olmaz. Kasanın ön tarafı kapalı zaten, 6 ayda bir de termal macun değişimi yapmalısın.

Yok 80 ninde üzerine çıkıyor kral yan kapak açık hâlde 78 falan oluyor yan kapağı kapatınca 84 lere geliyor 10 dakika olmadan oluyor bu olay aklıma soğutucunun bozulduğu geldi ama bakım yaptıracağım bakımı bayağı geçti ama bakımı olmasa bile oda sıcaklığı düşük ve yan kapak açıkken 10 dakika olmadan 76 78 dereceler bana normal gelmedi 1 saatta olsa tamamda 10 dakikada oluyor.

@Sweet Cupcake kasanın ön tarafı kapalı olduğun için camı takarsan yükselir zaten sıcaklık. Sen termal macun değişimi yap, olmadı kule tipi soğutucu alırsın.

Dedini yapacağım termal macun ve bakımını yaptıracağım kral ama stok fan bana bozulmuş gibi geliyor RPM'i normalde 3200'dü 2800 2900'lerde zor dönüyor bir tane kule tipi soğutucu almak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı