i5-10400F sistem için RX 6600 iyi olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Plainexe

Hectopat
Daha fazla  
RTX 3050 ve RX 6600 arasında kaldım. Özellikle RTX tarafında DLSS olduğu için biraz aralarında kaldım. Bir de AMD tarafında FSR olduğu açık olduğu zamanla kapalı olduğu zaman aralarında fark oluyor değil mi? Çünkü aşağıdaki videoda AMD FSR açık olduğu zaman bayağı bir görüntü kalitesi düşüyor gölgeler, detaylar vb. Bana bu konuda açıklık getirebilir misiniz? 🙂
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sistem böyle olacak.

İşlemci.

Anakart.
(10400F de RAM hız sınırı 2666 MHz olduğu için Z serisi anakart alarak RAM hız sınırını ortadan kaldırmak istedim)

PSU.

RAM(2+8) 16 GB.

500gb m2 ssd

Ekran kartında dediğim gibi ikisi arasında kaldım.

RTX 3050.

RX 6600.

Son düzenleme:
RTX 3050 ve RX 6600 arasında kaldım. Özellikle RTX tarafında DLSS olduğu için biraz aralarında kaldım. Bir de AMD tarafında FSR olduğu açık olduğu zamanla kapalı olduğu zaman aralarında fark oluyor değil mi? Çünkü aşağıdaki videoda AMD FSR açık olduğu zaman bayağı bir görüntü kalitesi düşüyor gölgeler, detaylar vb. bana bu konuda açıklık getirebilir misiniz? 🙂

Sistem böyle olacak.

İşlemci.

Anakart.
(10400F de RAM hız sınırı 2666 MHz olduğu için Z serisi anakart alarak RAM hız sınırını ortadan kaldırmak istedim)

PSU.

RAM(2+8) 16 GB.

RTX 3050.

RX 6600.

RX 6600 alabilirsin. Daha iyi performans verecektir.

6600. O videoda FSR 1.0 inceleniyor. FSR 2.0 gelecek. O, çok daha iyi. Ayrıca 3050+DLSS < 6600.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam 6600 performansta daha iyi 3050'den. Dlss olsa bile geçemiyor burda bence 6600 alın. Bazı arkadaşlar çok çekti 6000 serisinden fakat 5000 ve rx 500 serisine göre bu hatalar azaltıldı(wattman, siyah ekran, mavi ekran, sürücü crashlenmesi vb.). Ben burada 6600 öneriyorum bir sirun yaşarsanız iade edersiniz başka yerden alırsınız.

RTX 3050 ve RX 6600 arasında kaldım. Özellikle RTX tarafında DLSS olduğu için biraz aralarında kaldım. Bir de AMD tarafında FSR olduğu açık olduğu zamanla kapalı olduğu zaman aralarında fark oluyor değil mi? Çünkü aşağıdaki videoda AMD FSR açık olduğu zaman bayağı bir görüntü kalitesi düşüyor gölgeler, detaylar vb. bana bu konuda açıklık getirebilir misiniz? 🙂
Sistem böyle olacak.

İşlemci.

Anakart.

PSU.

RAM(2+8) 16 GB.

RTX 3050.

RX 6600.

RX 6600 neredeyse RTX 3060 performansı veriyor hatta aynı bile olabilirler.

RTX 3050 ve RX 6600 arasında kaldım. Özellikle RTX tarafında DLSS olduğu için biraz aralarında kaldım. Bir de AMD tarafında FSR olduğu açık olduğu zamanla kapalı olduğu zaman aralarında fark oluyor değil mi? Çünkü aşağıdaki videoda AMD FSR açık olduğu zaman bayağı bir görüntü kalitesi düşüyor gölgeler, detaylar vb. Bana bu konuda açıklık getirebilir misiniz? 🙂
Sistem böyle olacak.

İşlemci.

Anakart.

PSU.

RAM(2+8) 16 GB.

RTX 3050.

RX 6600.
6600 alın hocam çok daha iyi olur.

Sistem böyle olacak.

İşlemci.

Anakart.

PSU.

RAM(2+8) 16 GB.

RTX 3050.

RX 6600.

10400F her türlü 2666 MHz de çalışacaktır diye biliyorum ayrıcada Z serisi anakart alıyorsanız kesinlikle k serisi bir işlemci alınki OC yapabilin.

10400F her türlü 2666 MHz de çalışacaktır diye biliyorum ayrıcada Z serisi anakart alıyorsanız kesinlikle k serisi bir işlemci alınki OC yapabilin.
Z serisi ile ram mhz yükseliyor diye okumuştum forumda 🤔
Z serisi ile ram mhz yükseliyor diye okumuştum forumda 🤔
Onun dışında sistem nasıl uyumlumu
Şuanda bütçem max 11k
Z serisi ile RAM MHz yükseliyor diye okumuştum forumda 🤔

Onun dışında sistem nasıl uyumlu mu?

Şu anda bütçem maksimum 11k

RX 6600 XT biraz daha aynı bunun gibi düşerse RX 6600 XT almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı