i5 10400F sistem kaç yıl götürür?

zYsf14

Femtopat
Sistem:
- Intel i5 10400F
- Gigabyte GTX 1660S OC
- Sharkoon TG4
- Sharkoon SHP650 V2
- MSI MAG B460 Tomahawk
- G.Skill 16 GB 3000 MHz DDR4 Kamuflaj RAM
- XPG 512 GB SX8100 PCI-e GEN3x4 M.2 SSD

Evet arkadaşlar bu sistem kaç yıl boyunca götürür?

2 yıl kadar yüksek ayarlarda oynamaya devam edersiniz oyunları, sonra yavaş yavaş orta ve düşük ayarlarda oynarsınız, 4-5 sene sonra oyunlarda büyük sıkıntılar çıkarmaya başlayabilir ama tabii ki tahmin ediyoruz, teknolojinin gelişme hızını bilemeyiz.

Not: PSU'lardan pek anlamam fakat iyi değil sanırım, kaliteli bir PSU ile değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

O PSU ile nereye kadar götürür bilmiyorum C4 ile geziyorsunuz gibi bir nevi. İlerleyen zamanlarda PSU'yu değiştirin 3-4 yıl götürür sistem sonra yeni ağır oyunlar çıktıkça sistem zorlanmaya başlayacak.

Sistem:
- Intel i5 10400F
- Gigabyte GTX 1660S OC
- Sharkoon TG4
- Sharkoon SHP650 V2
- MSI MAG B460 Tomahawk
- G.Skill 16 GB 3000 MHz DDR4 Kamuflaj RAM
- XPG 512 GB SX8100 PCI-e GEN3x4 M.2 SSD

Evet arkadaşlar bu sistem kaç yıl boyunca götürür?
5-10 yıl gibi bir süre sizi götürecektir bu sistem ek olarak zaman içinde başka bir ekran kartı takar iseniz yüksek çözünürlüklülerde 2k yada 4k darboğaz olmadan oynarsınız ram yükseltmesi gibi sistem değişikleri ile.

O PSU ile nereye kadar götürür bilmiyorum C4 ile geziyorsunuz gibi bir nevi. İlerleyen zamanlarda PSU'yu değiştirin 3-4 yıl götürür sistem sonra yeni ağır oyunlar çıktıkça sistem zorlanmaya başlayacak.
Sistemi aldıktan sonra PSU'nun kötü olduğundan haberim oldu :( İlerleyen zamanlarda değiştirmeyi planlıyorum.

O PSU çok kaliteli değil ama bir C4 de değil.
Sistemi aldıktan sonra PSU'nun kötü olduğundan haberim oldu :( İlerleyen zamanlarda değiştirmeyi planlıyorum.
Değiştirmene gerek yok. İleride sistem yükseltirken değiştirirsin.

Valla hocam benim için de psu patlaması olağan gelmiyordu pek ama harbi c4. :D

Geri
Yukarı