i5 -10400F sistemde oyun sırasında CPU %100 oluyor

erenkaraa57

Hectopat
Ekran kartı
Sapphire Pulse RX 6600
İşlemci
İntel Core i5 10400F
Herkese merhaba. Oyun oynarken işlemcim %100 bellek kullanımı ise %60-70 civarlarına kadar yükseliyor.
Ekran kartımı yeni satın aldım RX 6600 işlemcim i5 10400F 8 GB RAM'im var darboğaz olduğunu düşünmüyorum.
Resident Evil Village ve Assassin's Creed Valhalla oyunlarında test edebilme imkanım oldu. İşlemcim %100'den 1 tık aşağıya inmiyor sorunun kaynağını bulamıyorum.

Sürücülerinizi güncelleyin. İşlemciyi başka hangi uygulamalar kullanıyor onlara da bakın

Sürücülerinizi güncelleyin. İşlemciyi başka hangi uygulamalar kullanıyor onlara da bakın.

Bu akşam temiz bir format atıp her şeyi güncellemeyi düşünüyorum. İşlemcimi boşta kullanan herhangi bir uygulama yok. Oyun açmadığım zamanlarda işlemci kullanımı %1 ila %10 arasında seyrediyor.

Anakart nedir? MSI mı kullanıyorsunuz?

Evet MSI Pro h410.

Evet MSI Pro h410.

Bu konudakileri uygulayın.

Bu konudakileri uygulayın.

Öncelikle ilgilendiğiniz için gerçekten çok teşekkür ediyorum. Fakat sadece görünürde olan bir şey yok oyun sırasında çok fazla FPS düşmesi yiyorum ve ekran kartımın %50'si 60'ı kullanılıyor.

Öncelikle ilgilendiğiniz için gerçekten çok teşekkür ediyorum. Fakat sadece görünürde olan bir şey yok oyun sırasında çok fazla FPS düşmesi yiyorum ve ekran kartımın %50'si 60'ı kullanılıyor.

FPS düşmeleri ve ekran kartının kullanımının az olması direkt 8 GB RAM ile alakalı gibi duruyor. En azından +8 GB RAM daha eklemeyi deneyebilirsiniz, 8 GB tek başına yetmiyor gibi duruyor. i5 10400F, RX 6600'e darboğaz yapacak bir işlemci değil.

Geri
Yukarı