i5 10400F sistemde oyunlarda düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Widle87

Picopat
Daha fazla  
RAM
12 GB
SSD veya HDD modeli
500GB M.2 SSD
Ekran kartı
RX 6500XT
Anakart
MSI H510M-Pro
İşlemci
i5-10400f
Sıstemımın yaptıgı olcumlere gore Valorant'ta 200FPS ama CS:GO'da 40 FPS aldıgımı gosterıyor. Ortalama sıste, m yenı fakat ıkıncı el. Temızledım.
Sadece ekran kartını degıstırdım, ıcınden XMP ayarları acık değildi açtım fakat sorun halen devam edıyor. Sorun sızce CS:GO'yla mı alakalı yoksa sıstemle mi? Sıstem: i5 10400F, RX 6500XT, 12 GB RAM, MSI H510M-PRO anakart ve 500GB M.2 SSD.

Sıstemımın yaptıgı olcumlere gore Valorant'ta 200FPS ama CS:GO'da 40 FPS aldıgımı gosterıyor. Ortalama sıste, m yenı fakat ıkıncı el. Temızledım.
Sadece ekran kartını degıstırdım, ıcınden XMP ayarları acık değildi açtım fakat sorun halen devam edıyor. Sorun sızce CS:GO'yla mı alakalı yoksa sıstemle mi? Sıstem: i5 10400F, RX 6500XT, 12 GB RAM, MSI H510M-PRO anakart ve 500GB M.2 SSD.

Tam olarak ne dediğini anlamadım ama Valorant ekran kartını daha çok harcıyor o yüzden darboğaz yapmıyor diye FPS daha yüksek geliyor.
Ama CS ekran kartını çok az harcadığı için FPS yerlerde oluyor
Yanlışım var ise düzeltin.

Hocam sisteminiz gayet iyi 40 FPS'lerden bahsediyorsunuz inanamadım ekran kartını yuvasına tam oturtamamış olabilir misiniz? Valorant'a sistem normal çalışıyor belki de CS de FPS'yi sabitlemiş olabilirsiniz.

Tam olarak ne dediğini anlamadım ama Valorant ekran kartını daha çok harcıyor o yüzden darboğaz yapmıyor diye FPS daha yüksek geliyor.
Ama CS ekran kartını çok az harcadığı için FPS yerlerde oluyor.
Yanlışım var ise düzeltin.

Hocam bu sistem darboğaz yapmaz.

Yapsa da çok minimal olur 40FPS'ler görmez.

Hocam monitörünüzde V-Sync özelliği açıksa kapatın artı olarak CS de konsol kısmına bu kodu yazın fps_max 0 bunu yazdıktan sonra FPS limiti kalkacaktır.

Ve hocam son olarak CS de ayarlar kısmında görüntü ayarlarında alta dikey eşitlemeyi devre dışı bırakın sorununuz büyük ihtimalle düzelecektir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı