i5 11400F - RTX 3060 sistemde Valorant 130 FPS

Aykunbunyan

Hectopat
2x16 3000MHz G.Skill RAM.
500 GB Samsung EVO SSD.
11400F.
3060 ekran kartına sahibim.
Eşim Twitch platformunda Streamlabs üzerinden yayın yapıyor, Discord+Streamlabs ve oyun açıkken oyun ortalama 130-140 FPS'e düşüyor.
LoL'de ise orta ayarlarda 130-150 FPS almakta. Tek 16 RAM takılıyken 90-100 arasındaydı FPS.
Yayını ekran kartı üzerinden vermekteyim.
Sizce bu değerler normal mi? Yükseltmek için ne yapabilirim?
RAM'ler 3000MHz olarak çalışıyor bu arada, sıcaklık değerleri ise bütün parçaların 50-60 değerlerinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam MSConfig'den işlemci thread sayısını arttırmanız gerek yoksa olmayabilir.
Windows arama çubuğu>msconfıg>önyükleme>(hangi işletim sistemini kullanıyorsanız o çıkar onu seçin mavi olacaktır) gelişmiş seçenekler>işlemci sayısı(kutucuğu işaretleyin) altında genişletilebilir seçme yeri olacaktır oradan değiştirin sizinki 1 seçilidir yüksek ihtimal onu en yükseğe alıp "tamam", "uygula", çıkan soruya "yeniden başlat" deyin ve FPS testi yapın.

Son düzenleme:
Düşük olduğunu düşünüyorum ama bilmiyorum anlamadım

Armoury Crate veya herhangi bir driver yüklüyse o da düşürüyor olabilir.
Ben Armoury Crate'i devre dışı bıraktım sistem yapılandırmasından ve Valorant 240 ila 350 arası FPS almaya başladı, sistemim 11400F ve 3060 aynı sistemler.

Hocam MSConfig'den işlemci thread sayısını arttırmanız gerek yoksa olmayabilir.
Windows arama çubuğu>msconfıg>önyükleme>(hangi işletim sistemini kullanıyorsanız o çıkar onu seçin mavi olacaktır) gelişmiş seçenekler>işlemci sayısı(kutucuğu işaretleyin) altında genişletilebilir seçme yeri olacaktır oradan değiştirin sizinki 1 seçilidir yüksek ihtimal onu en yükseğe alıp "tamam", "uygula", çıkan soruya "yeniden başlat deyin ve FPS testi yapın.
hemen deniyorum.

Armoury Crate veya herhangi bir driver yüklüyse o da düşürüyor olabilir.
Ben Armoury Crate'i devre dışı bıraktım sistem yapılandırmasından ve Valorant 240 ila 350 arası FPS almaya başladı, sistemim 11400F ve 3060 aynı sistemler.
benim anakartım msi ama yine de bu program yüklü müdür?

Valorant'ın tek kanal ramlerle ilgili bir problemi var. Belki de bu yüzden FPS sorunu yaşıyor olabilirsiniz? 130 o işlemci için düşük sayılabilir.
iki ramde tek kanal

Yeni konular

Geri
Yukarı