i5 11400H RTX 3050 sistemde Uncharted düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

barbax

Centipat
Daha fazla  
RAM
8GB 3200 MHz
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
i5 11400H
Uncharted oyununu dün Steam'den aldım. Zar zor gemi bölümüne kadar geldim, FPS çok düşük DLSS'i Ultra performans moduna alsam bile FPS yine yerlerde işe yaramıyor. Gemi bölümünde ise gemi zıplayıp duruyor suyun içinde.

Sistemim.
Intel i5 11400H.
RTX 3050.
Laptopta oynuyorum.

Aynısını RDR2 de yaşıyordum. RAM'den drop yiyorsun. 11.nesil işlemci, 3 bin serisi ekran kartı olan bir bilgisayarda neden 8 GB RAM olur onu anlamıyorum.

Sıcaklıklar nasıl hocam.

Öğlenden akşam 9'a kadar oynadım en son 78'di ortalarda ise 70 72 civarında

Aynısını RDR2 de yaşıyordum. RAM'den drop yiyorsun. 11.nesil işlemci, 3 bin serisi ekran kartı olan bir bilgisayarda neden 8 GB RAM olur onu anlamıyorum.

RAM'i 16 GB yaptığında oldu mu?

Ama oyunda ciddi bir optimizasyon sorunu var 80 FPS'ken sinematige geçince bir anda ses kaymaları kasmalar oluyor anı FPS dropları

RAM'i 16 GB yaptığında oldu mu?
Hayır ufak droplar hariç.

Ama oyunda ciddi bir optimizasyon sorunu var
Sen Just Cause3 ü görmemişsin. Bellek sızıntısı olan ve optimizasyon özürlü olan bi yapım. Oyuna giriş anında direk 10gb ram'i götürüyor. 13gb a kadar yükseliyor. Ve etrafa bakarken giren kasıntıları hiç saymıyorum. Sistemim iyi bir de.

Hayır ufak droplar hariç.

Sen Just Cause3 ü görmemişsin. Bellek sızıntısı olan ve optimizasyon özürlü olan bi yapım. Oyuna giriş anında direk 10gb ram'i götürüyor. 13gb a kadar yükseliyor. Ve etrafa bakarken giren kasıntıları hiç saymıyorum. Sistemim iyi bir de.
Haklısın just cause 3 yanında hiçbirşey

Geri
Yukarı