i5 11400H - RTX 3050 Ti laptopta Valorant'ta GPU'nun 88 derece olması normal mi?

askinyesil

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopumda i5 11400H ve RTX3050 Ti var. Bu GPU sıcaklığı 88'den aşağı düşmüyor GPU frekansı çok az geldi ama bir fikrim yok. Valorant gibi dandik bir oyunda bile FPS düşmesi yiyorum. Sebebi ne olabilir?

Adsız.jpg

Merhaba. Laptopumda i5 11400H ve RTX3050 Ti var. Bu GPU sıcaklığı 88'den aşağı düşmüyor GPU frekansı çok az geldi ama bir fikrim yok. Valorant gibi dandik bir oyunda bile FPS düşmesi yiyorum. Sebebi ne olabilir?

Eki Görüntüle 2047129
Bende laptop kullanıyorum ETS'de CPU 80 85 derecelerde dolanıyor ama GPU'da sanırsam maksimum 60 gördüm diye hatırlıyorum.

Eki Görüntüle 2047129

Hocam termal macun yenileyin ve laptopu temizlettirin Valorant'ta bu dereceyi görmesi korkutucu.

2 hafta önce de aynı sorundan temizlik yaptırdım bilgisayarcıya cpu sıcaklığı fark etti ama gpu sıcaklığı 88 sabit
Sıcaklık değerin sıkıntı umarım çözülür. Benimde BIOS güncelleme sonrası CPU Valorant'da 95 derece gördüğü oluyordu ama Turbo Boost özelliğini kapatınca 70'i geçmiyor. GPU için ne yapmak gerekiyor bilmiyorum.

Geri
Yukarı