i5 12400 - RTX 3060 Ti sistem parçaları birbirleriyle uyumlu mudur?

belalı_t3fo

Zeptopat
Daha fazla  
Intel Core i5 12400
RTX 3060 Ti og 8 GB
Corsair 32 GB (16x2) DDR5 RAM
TUF Gaming GT301 kasa
Bu sistem uyumlu mu? Uyumlu ise bana anakart ve güç kaynağı önerir misiniz? Oyun için topluyorum, sorun yaşar mıyım bu sistemle?

Bunları almadan bütçenizle beraber konu açsaymışsınız keşke. O durumda AMD ya da Intel anakart tercihiniz olabilirdi. Şimdi sadece Intel anakart almak zorundasınız.

Intel Core i5 12400
RTX 3060 Ti og 8 GB
Corsair 32 GB (16x2) DDR5 RAM
TUF Gaming GT301 kasa
Bu sistem uyumlu mu? Uyumlu ise bana anakart ve güç kaynağı önerir misiniz? Oyun için topluyorum, sorun yaşar mıyım bu sistemle?

Dostum parçalar uyumu ancak RTX4000 serisi bir ekran kartı tercih etmen çok daha iyi olur, DLSS3.0+FG kullanabilirsin performansını 2 katına çıkartabilirsin.

Parçaları aldınız mı?
hayır almadım hala araştırıyorum

Uyumlu, güç kaynağı ve kasa için toplam bütçeniz ne kadar?
yani 25 civarı bişi düşünüyorum bu sistem ve anakart,güç kaynağı için yeterli diye düşünüyorum yazdığım parçalar 16k civarı bişi ediyor ancak güç kaynağı ve anakart konusunda karasız kaldım

Dostum parçalar uyumu ancak RTX4000 serisi bir ekran kartı tercih etmen çok daha iyi olur, DLSS3.0+FG kullanabilirsin performansını 2 katına çıkartabilirsin.
önerebileceğiniz var mı uygun bütçeli ve bu sistemle dar boğaz yapmayan?

Uyumlu, güç kaynağı ve kasa için toplam bütçeniz ne kadar?
sonradan fark ettim kasa için yazdığınızı tuf gt 301 yazmıştım kasa o bana tek gerekn anakart ve güç kaynağı bunlar da olursa bakıcağım artık duruma ayrıca gt301 içine 4090 gibi ekran kartını alabilir mi?

Son düzenleme:
Önerebileceğiniz var mı uygun bütçeli ve bu sistemle darboğaz yapmayan?

Dostum GameGaraj, gaminggenTr gibi sitelere bak R5 5600 ile RTX 4060'lı sistemler var, tercih edeceksen minimum onları tercih et, tabii ki ileri dönük istiyorsan biraz daha para koyarak R5 7500F'li RTX4060 sistemlerde mevcut. !!Ancak unutma r5 5600 DDR4 ram destekler ddr5 için 7500f almak gerek!!

Dostum GameGaraj, gaminggenTr gibi sitelere bak R5 5600 ile RTX 4060'lı sistemler var, tercih edeceksen minimum onları tercih et, tabii ki ileri dönük istiyorsan biraz daha para koyarak R5 7500F'li RTX4060 sistemlerde mevcut. !!Ancak unutma r5 5600 DDR4 ram destekler ddr5 için 7500f almak gerek!!
amacım hazır olsa hazır sistem alırım ztn hazır aldığım zaman illaki bir yerden kısılıyor topluyacağım pcyi DDR5 uyumlu değil ise ram öneriniz var mı?

Amacım hazır olsa hazır sistem alırım zaten hazır aldığım zaman illaki bir yerden kısılıyor toplayacağım PC'yi DDR5 uyumlu değil ise RAM öneriniz var mı?

Dostum şiddetle tavsiye ederim ki 4060'lı hazır sistemler daha ucuza gelir ve pişman etmezler 4060'da DLSS3.0+FG mevcut onları aktif ettiğin zaman 3060'a kıyasla 2 kat fazla FPS alırsın. Hazır sistemlerin Kısıldığı doğru ancak özelleştirme kısmında kendine uygun olanları seçersen bile daha ucuza gelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı