Çözüldü i5 12400F 6600 XT sistem uyku modundan sonra açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ReTinaS

Kilopat
Makaleler
1
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) 3600MHz DDR4
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 Pro M2 SSD 1TB
Ekran kartı
Sapphire RX 6600 XT Nitro+
Anakart
ASUS H610M-K-D4
İşlemci
i5 12400F
Selam,
3 gün önce sistemi biraz değiştirdim ve tekrar formatladım ancak uyku Modu'na geçtikten sonra sorun yaşıyorum.
Genelde bilgisayar boşta dururken otomatik olarak kendini uyku moduna alıyor ancak daha sonra kilitlenip kalıyor ekrana görüntü gelmiyor. Klavye'deki NumLock ışığı bile donuyor.
Kasa çalışıyor bu esnada tabii kasa kapanmıyor ama reset tuşuna basmadan kendine gelmiyor.

i58400 >>> 12400F.
ASUS TUF H310 Plus Gaming >>> ASUS H610M-K D4.
GTX1060 OC.V1 >> RX6600 XT.
Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) 3600MHz DDR4.
Aerocool 80+Gold 650W PSU.
Samsung 980 Pro M.2 SSD 1TB.

Genel olarak sistem güncellemelerim bu şekilde.
BIOS, chipset, Intel RST yüklü ve ASUS sitesinden güncelledim. BIOS ayarlarını default olarak sıfırlayıp denedim. Ancak sorunum devam ediyor.

Neden kilitlendiğine bakılabilir mi ya da sorunun nereden kaynaklandığı? En son olmadı W11 yükleyip test edeceğim artık.

+Güncelleme : Uyku modundayken bir tuşa bastığımda ekran kartının ışığı yanmaya başlıyor ama sistem kilitleniyor. Klavye+Mouse işlemiyor ve ekrana görüntü gelmiyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Win+Ctrl+Shift+B kombinasyonunu denedin mi ekran kartını yeniden başlatmaya yarıyor.
Klavye donuyor Num-Lock ışığı bile değişmiyor.

Çok can sıkıcı bi hal aldı bu iş.

@Murat5038

+Güncelleme :
• Windows 11 güncellemesi yaptıktan sonra denedim olmadı.
Güç ayarlarından Uyku Modu'nu kapatıp sadece ekranın kapanması için süreyi ayarlayıp tekrar test ettiğimde yine kilitlenme yaşamadım. Muhtemelen sorunum ekran kartıyla. Ancak Ekran kartını daha önceki sistemimde yaklaşık 2 ay kullandım bi sıkıntı yaşamadım. Ne zaman ki anakart ve işlemci değiştirdim sorunum başladı.

+Güncel

Uzun süre sonra yeni çıkan BIOS güncellemesini hemen yaptım ve sorunum çözüldü.
Win+Ctrl+Shift+B kombinasyonunu denedin mi ekran kartını yeniden başlatmaya yarıyor.
Klavye donuyor Num-Lock ışığı bile değişmiyor.

Çok can sıkıcı bi hal aldı bu iş.

@Murat5038

+Güncelleme :
• Windows 11 güncellemesi yaptıktan sonra denedim olmadı.
Güç ayarlarından Uyku Modu'nu kapatıp sadece ekranın kapanması için süreyi ayarlayıp tekrar test ettiğimde yine kilitlenme yaşamadım. Muhtemelen sorunum ekran kartıyla. Ancak Ekran kartını daha önceki sistemimde yaklaşık 2 ay kullandım bi sıkıntı yaşamadım. Ne zaman ki anakart ve işlemci değiştirdim sorunum başladı.

+Güncel

Uzun süre sonra yeni çıkan BIOS güncellemesini hemen yaptım ve sorunum çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı