i5 12400F RTX 3070 oyun oynarken siyah ekran oluyor

Eray232

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, son günlerde oyun oynarken bilgisayarım siyah ekrana düşüyor. Ekran kartımın ısındığını sanmıyorum çünkü bunu League of Legends oynarken yapıyor garip bir şekilde ve PUBG oynarken bu hatayı alıyorum. Ekran kartımın sıcaklığı 77 derece ve fan 65 olarak çalışıyor.

Sistem özellikleri:
i5 12400F + 32 GB RAM 3600 + RTX 3070 + Gigabyte B660M DS3H anakart + FSP Hyper Pro 700 80 + sıvı soğutma takılı. Onun dışında 2 tane ekstra fan ekledim bilgisayara ve kasanın fanlarına güç veriyor.

Hocam aynı problemi yaşıyorum. Masaüstünde vs bir sorun yok oyuna girince 5 dakika bazen 15-20 dakika sonra siyah ekrana düşüyor ve ben reset atana kadar kasa kapanmıyor. Çözüm bulabildiniz mi? Bende de 2070 var

Ben sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Temiz bir format atmak şart, bios sürümünü en son sürüme yükselt, RAMlerimi temizledim. bizim burada bildiğim işini iyi yapan bir ekran kartı tamirat ustasına gittim ve ekran kartımın termal bakımlarını yaptırdım. Fanlara da yağ döktürdüm. İşlemcime de güzel bir termal macun sürdüm.

Bana bilgisayarcı sorunun ekran kartından olabileceğini söyledi ama, dediğiniz gibi temiz bir format atmak şart sanırım tekrar deneyelim, son ihtimal ekran kartına bakmak maddi açıdan en mantıklısı gibi. Teşekkürler

Bana bilgisayarcı sorunun ekran kartından olabileceğini söyledi ama, dediğiniz gibi temiz bir format atmak şart sanırım tekrar deneyelim, son ihtimal ekran kartına bakmak maddi açıdan en mantıklısı gibi. Teşekkürler
Büyük ihtimalle ekran kartının bakımı geldi ve ısınıyor, güç kaynağını da güzelce temizle hava tutup.

Geri
Yukarı