i5-13400F 3070 sistem darboğaz mı yapıyor?

HertyuJi

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eski ekran kartım 3060 dün 3070 ile değiştirdim ve kullanmaya başladım. Sistemim imzamda var işlemcim i5 13400F.
YouTube'da izlediğim videolarda 3060'tan 3070'e geçince bayağı bir FPS'te fark oluşuyordu ama ben o farkı ne CS de ne de PUBG de göremedim. Hatta PUBG de FPS'im daha da azaldı gibi. Sizce nedeni nedir? Sistemim darboğaz mı yapıyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Görüldüğü gibi çoğu oyunda 5-10 FPS arası fark var ve Online oyunlarda FPS artışında işlemcinin L3 önbelleği çok kritik olabiliyor.

Arkadaşlar eski ekran kartım 3060 dün 3070 ile değiştirdim ve kullanmaya başladım. Sistemim imzamda var işlemcim i5 13400F.
YouTube'da izlediğim videolarda 3060'tan 3070'e geçince bayağı bir FPS'te fark oluşuyordu ama ben o farkı ne CS de ne de PUBG de göremedim. Hatta PUBG de FPS'im daha da azaldı gibi. Sizce nedeni nedir? Sistemim darboğaz mı yapıyor? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

O işlemciyle darboğaz yemezsin.

Aralarında çok fark yok ki? 3060 Ti'ın GDDR6X versiyonsa farkı hissedememen normal. Fikirlerini sunamayan elemanlar gene beğenmedime çökmüş...
Hocam ekran kartım 3060 , ti olan modeli yazmışım yanlışlıkla

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Görüldüğü gibi çoğu oyunda 5-10 FPS arası fark var ve Online oyunlarda FPS artışında işlemcinin L3 önbelleği çok kritik olabiliyor.
Hocam ekran kartım 3060 , ti yazmışım yanlışlıkla düzeltmeyi yerinide bulamadım izlediğim videolarda baya bir fark vardı ama ben nedense fark değil düşüş tarzı birşeyler seziyorum

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı