i5 13400F için hava soğutucu önerisi

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, bu arada belki bu da çok sesli değildir, ben bu kadarına alışık değilim, kule tipi 2 fanlı hava soğutucu kullanırken 10400F için, çok alışmışım ona, gece yatarken bazen bilgisayarı açık bırakıyorum ışık olması için, boşta bile bana sesli geldi, belki dediğim gibi normaldir, ama yıllardır kulağım alışık değil buna. Isınma sorunu ise bende de biraz var, oyunlarda 75-85 dereceleri görebiliyor stok fan ile, yani sınırın altında diye biliyorum, ama garanti olsun, bu ürün güzel de görünüyor: DeepCool. Fiyatu da makul.

@Commodore 64 @Tesla Bobini @Oreki @Emper

Merhaba tekrar bir şey sormak istiyorum, ben az önce çok bozuk bir oyun oynuyordum yani optimizasyon falan tamamen rezalet durumda, bir tek bu oyunda zaten bu kadar oluyor. Evde klima açık olmasına rağmen odamda sıcak hava esiyordu odam ateş gibi yanıyor bilgisayar da öyle, çünkü işlemci +90 derecelerde geziyor ve bunu ilk kez bu oyunda görüyorum The Last of Us Part 1, bu oyunu çok sevdiğim için aldım oynuyorum bitirmeye çalışıyorum, her oyunda böyle değil dediğim gibi en fazla 80 oluyor normalde, ama sonuçta piyasada bu kadar kötü durumda olan ve PC'ye uygun optimize edilemeyen oyunlar da var bozuk oyunlar da var, yani şimdi "bu sadece fan" sözümü geri alıyorum, ilk önerdiğiniz işlemci bu konuda iyi midir? %28 indirim varken onu alayım hemen, eğer ses yapma konusunda yeterliyse ve soğutma konusunda iyiyse alayım onu, illa onu almak zorunda değilim bu bütçelerde başka önerileriniz varsa onlar da olur lütfen, veya yine az önce önerdiğiniz DeepCool'da olur, eğer bu ürün soğutma konusunda iyi derseniz ve 80 85 üstüne çıkmaz derseniz bunu da alırım çok masrafa gerek yok. Çok teşekkürler.

80 85 üstüne ikisi de çıkarmaz hocam zaten stok fanla daha fazla kullanırsanız işlemciye zarar gelebilir. Çok ısınıyor.

80 85 üstüne ikisi de çıkarmaz hocam zaten stok fanla daha fazla kullanırsanız işlemciye zarar gelebilir. Çok ısınıyor.
O halde DeepCool alayım tabii ki ya, stok fan kalmadığı sürece sorun yok, odama bir girdim sadece yarım saat AFK kalmıştım oyun açıktı, odam cayır cayır yanıyor. bütün ev serin klima açık diye, ama odam gerçekten dışarda esen çöl sıcak rüzgarları gibi.

@Emper Şimdi siparişi verdim, iyi ki dün sipariş vermemişim çünkü dün 740 lira civarındaydı. Şimdi ise 700 liraya düşmüş ve hemen sipariş verdim. Bu arada iki ürünü de çok detaylıca inceledim DeepCool AG400 ve ID-Cooling SE-214-XT, ikisi de çok benzer ürünlermiş sanırım pek anlamıyorum ama en azından soğutma olarak yani, bu yüzden daha uygun fiyatlı olan DeepCool AG400 satın aldım çünkü düne göre daha da düşmüş fiyatı.

Son düzenleme:
O halde DeepCool alayım tabii ki ya, stok fan kalmadığı sürece sorun yok, odama bir girdim sadece yarım saat AFK kalmıştım oyun açıktı, odam cayır cayır yanıyor. Bütün ev serin klima açık diye, ama odam gerçekten dışarıda esen çöl sıcak rüzgarları gibi.

@Emper şimdi siparişi verdim, iyi ki dün sipariş vermemişim çünkü dün 740 lira civarındaydı. Şimdi ise 700 liraya düşmüş ve hemen sipariş verdim. Bu arada iki ürünü de çok detaylıca inceledim DeepCool AG400 ve ID-Cooling SE-214-XT, ikisi de çok benzer ürünlermiş sanırım pek anlamıyorum ama en azından soğutma olarak yani, bu yüzden daha uygun fiyatlı olan DeepCool AG400 satın aldım çünkü düne göre daha da düşmüş fiyatı.

Tamam hocam hayırlı olsun güle güle kullanın.

Geri
Yukarı