i5-13400F işlemciye sıvı soğutucu nasıl seçilmeli?

360mm seçebilirsin öne takılabilir diyor kendi sitesinde. Önerim bu olur. DeepCool LE720 ARGB 360 mm İşlemci Sıvı Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bu arada bu işlemci için hava soğutmada yeterli olur sıvı soğutmanın yarı fiyatına. Aklında bulunsun. Thermalright Phantom Spirit 120 SE TL-C12B V2 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili
360mm ekran kartı uzunluğu olmuyor mu ? Kasa özelliklerimde maksimum 285 yazıyor çünkü

Sıradan bir hava soğutma bence yeter ama geleceğe yatırım olması açısından önerim bu.

Arctic Liquid Freezer II - 360 Intel/AMD İşlemci Destekli PWM Sıvı Soğutucu (AR-ACFRE00068A) Amazon.com.tr

Yarın bir gün sistem değişikliğine giderseniz de bunu kullanırsınız.

Sıradan bir hava soğutma bence yeter ama geleceğe yatırım olması açısından önerim bu.

Arctic Liquid Freezer II - 360 Intel/AMD İşlemci Destekli PWM Sıvı Soğutucu (AR-ACFRE00068A) Amazon.com.tr

Yarın bir gün sistem değişikliğine giderseniz de bunu kullanırsınız.
kanka bu soğutucuyu seçerken boyutlarını neye göre seçmeliyim onu anlatabilir misin

Bu kasa için ön taraf fazla sıkışık olabilir montaj konusunda ya çok zorluk çekersin ya da hiç monte edemezsin ben 240mm bir sıvı sogutma alıp kasanın üst tarafına monte etmeni öneririm ayrıca sıvı sogutmanın fanları içeriden dışarıya hava atacak şekilde montajlanması gerektiği için ön tarafta monte edilirise kasanın içerisindeki hava sirkülasyonunu büyük ölçüde keser kasayı daha iyi soğutayım derken ya boşuna para verir üğraşırsın yada kasana daha büyük zararlar verirsin.

Bu kasa için ön taraf fazla sıkışık olabilir montaj konusunda ya çok zorluk çekersin ya da hiç monte edemezsin ben 240mm bir sıvı sogutma alıp kasanın üst tarafına monte etmeni öneririm ayrıca sıvı sogutmanın fanları içeriden dışarıya hava atacak şekilde montajlanması gerektiği için ön tarafta monte edilirise kasanın içerisindeki hava sirkülasyonunu büyük ölçüde keser kasayı daha iyi soğutayım derken ya boşuna para verir üğraşırsın yada kasana daha büyük zararlar verirsin.

240mm sıvı soğutucu uygun o zaman benim kasaya

Tabi ben 240mm almanı tavsiye ederim 360mm de dediğim sorunları kesinlikle yaşayacaksın

Ama bu arkadaşın dediği gibi sıvı soğutma yerine kaliteli bir kule tipi soğutma tercih edebilirsin bu senin bütçen ile ilgili bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı