i5-13600K sistem toplama

egeadar

Kilopat
Selam arkadaşlar, bir ay kadar önce RTX 3080 alıp eski kasama taktım ama kasa mid tower olduğu için soğutma konusunda sıkıntılar yaşıyordum, bunu çözmek için ATX kasa aldım ancak anakartım kasaya maalesef olmuyor (HP G2 Z4). Bu yüzden anakart, işlemci, işlemci soğutucusu ve güç kaynağı almam lazım, hazır yeni nesil Intel işlemciler de çıkıyorken bahane olmuş oldu aslında.

Elimde olan parçalar:
Kasa - Cooler Master Masterbox MB520
Ekran kartı - RTX 3080
RAM - 2x8GB 3200MHz
SSD ve HDD

Almayı düşündüğüm parçalar:
İşlemci - Intel Core i5 13600K
Anakart - Gigabyte B660 Gaming X
Güç Kaynağı - Corsair RM750X
İşlemci Soğutucusu - Be Quiet! Pure Rock 2

Bütçem 700 dolar civarı, bu bütçeye daha iyi fiyat performans verecek öneriniz var mı yoksa bu parçaların hepsi uyumlu mu birbirine? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Anakart markası olarak Gigabyte tercih etmemeni öneririm Reddit'te birçok kullanıcı LGA 1700 için üretilen anakartların RAM'leri stabil çalıştırmadığını belirtmişler onun yerine MSI Pro B660-A modelini tercih edebilirsin. Güç kaynağı olarak da Be Quiet! BN252 Dark Power Pro 11 750W modelini tercih etmeni öneririm.

Son düzenleme:
Anakart markası olarak Gigabyte tercih etmemeni öneririm Reddit'te birçok kullanıcı LGA 1700 için üretilen anakartların RAM'leri stabil çalıştırmadığını belirtmişler onun yerine MSI Pro B660-A modelini tercih edebilirsin. Güç kaynağı olarak da Be Quiet! BN252 Dark Power Pro 11 750W modelini tercih etmeni öneririm.
Anakart önerine uyacağım büyük ihtimalle zaten fiyatları aynı, ama BN252nin RM750X den tam olarak farkı nedir? Aralarında tam 1.5x fiyat farkı var.

Geri
Yukarı