i5-2320 Sisteme Ekran kartı ve Güç Kaynağı Tavsiyesi

Benihime

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sizlere danışmak istediğim bir,iki konu var yardım edenlere şimdiden teşekkürler.
İlk olarak bilgisayar kasam bu;
Desktops - Essentio CM6730 - ASUS Gallery kısmında resimleride var.
Ekran kartımı yenilemek istiyorum lakin kasanın ebatları küçük.Bu yüzden öyle büyük bir güç kaynağı da alamıyorum.En fazla 300-400 Watt arası daha büyük güçlerde ebatlar hep büyük ya da ben küçüğünü bulamadım.Düşündüğüm ekran kartları ebat olarak küçük performans olarak ise maximum.Öyle ağır oyunlar da oynamıyorum.Wow,Daiblo 3 gibi oyunları High ve üstü oynatsın yeter.Almayı asıl düşündüğüm kart bu;
Ekran Kartı - STRIX-GTX750TI-OC-2GD5 - ASUS Recep Abi sağolsun inceleme yapmış kafamda soru işareti kalmadı ama ana kartım ile uyum sorunu yaşar mı? Yok yaşar diyorsanız alternatif olarak küçük ebatta 3 ekran kartı daha buldum.
GTX760 Gaming ITX GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
Zotac Gtx750 Ti Gddr5 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
GTX750 OC GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Bu kart ile World of Warcraft,Diablo 3 gibi oyunları high ve üstü ayarlarda oynabilirmiyim ?
Öneriniz varsa da ebatlar küçük olursa daha makbul olur.(Ekran kartı,güç kaynağı)

Attığım ilk link de anakart adı.çip seti falan yazılı ama ben size resmini atıyorum kolaylık olsun diye.
Büyük ihtimal kasada takılı olan bu Asus H61M-D İntel H61 Soket 1155 Ddr3 1333Mhz Vga Anakart - Vatan Bilgisayar
Birde bunu buldum özellik olarak aynı ne olur olmaz diye atıyorum.
Asus H61M-Pro İntel H61 Soket 1155 Ddr3 1600Mhz Vga&Dvı Anakart - Vatan Bilgisayar

Şimdi bu anakart düşündüğüm ekran kartları ile sorun yaşar mı?
Sistem Bilgisi
İntel(R) Core(TM) i5-2320 CPU 3.00GHz
8 Gb Ram 1333 MHz

Uzun oldu zamanınız aldım tekrardan sağolun.

Zotac ürünlerinden uzak dur.

GTX750 Ti seçimi doğru olabilir, aradığınız ürün cidden doğru. Çünkü güç kaynağın pek yüksek değil.

Kasanın VGA alanı için uyarladığı alan ne kadar? (Arka braketten en öne kadar olan kısım)

En doğru seçim budur. Boşver STRIX'i.

Msi Gtx750Ti Twin Frozr Gaming Gddr5 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam detaylı cevaplar için sağol. Vga alanı kasa içi genişliği ise 36 cm,benim hali hazırdaki ekran kartı 17 cm uzunluğunda 6.5-7 cm genişliğinde.Tahminime göre uzunluk olarak en fazla 20 cm sığabilir.Önceliğimi öneriniz üzerine Msı veriyorum oyuncularında tercih etmesi nedeni ile ebatlarda sıkıntı olursa Asus ya da Evga ya yönelirim.Son olarak bu 3 kart ya da en azında Msı hali hazırda benden yeni güç kaynağı istemiyor anladığım kadarı ile emin olmak için güç kaynağının değerlerinin de resmini de yükledim onu da söylersen hocam bir zahmet.Tekrardan sağol.
Güç Kaynağı HBA005-ZA1GT HBA005 AcBel 350W 24 Pin ATX Power Supply | eBay

Eyvallah hocam yardım ve öneriler için sağol.Donanım olayını öyle detaylı bilmiyorum gene buradan takip ediyorum ama tecrübem olmadığı için boş kasa alıp sistemi baştan kurabileceğimi de sanmıyorum.O yüzden ekran kartı,ram gibi basit değişiklikler ile upgrade edebiliyorum sadece şimdilik.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı