i5-2500K 3.8 GHz, 4.2 GHz oluyor

onurcavus111

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar dilerim. Benim mevcut sistemin Z68AP-D3 anakart i5 2500K işlemcime ufak bir OC yaptım 3.30 GHz'den 3.80 GHz'a getirdim. Ancak CPU-Z programında 3.8 GHz olan işlemcim görev yöneticisinde 4 küsur GHz'lere ulaşıyor. Bunun sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    142,9 KB · Görüntüleme: 31
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar dilerim. Benim mevcut sistemin Z68AP-D3 anakart i5 2500K işlemcime ufak bir OC yaptım 3.30 GHz'den 3.80 GHz'a getirdim. Ancak CPU-Z programında 3.8 GHz olan işlemcim görev yöneticisinde 4 küsur GHz'lere ulaşıyor. Bunun sebebi nedir?

Görev Yöneticisi her değeri doğru gösteremiyor CPU Z de 3.8 GHz de çalıştığı gözüküyor.

Görev yöneticisi her zaman doğru değerleri gösterecek diye bir kaide yok. MSI Afterburner ile oyun içerisinde gözlemleyin. CPU-Z üzerindeki veriler büyük ihtimalle doğru.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görev Yöneticisi her zaman doğru değerleri gösterecek diye bir kaide yok. MSI Afterburner ile oyun içerisinde gözlemleyin. CPU-Z üzerindeki veriler büyük ihtimalle doğru.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI Afterburner'de 3.80 GHz görünüyor.

Deneme yanılma yolu ile donanımlarınıza en uygun değerleri bulacaksınız. Daha yüksek değerlere çıkmadan önce iyi bir soğutucu edinin derim. Giriş seviyesi olarak Snowman M200 öneririm.

10 dakika önce Snowman M401 sipariş verdim hocam gelince 4 küsur seviyelerine çıkmayı deneyeceğim.

Deneme yanılma yolu ile donanımlarınıza en uygun değerleri bulacaksınız. Daha yüksek değerlere çıkmadan önce iyi bir soğutucu edinin derim. Giriş seviyesi olarak Snowman M200 öneririm.

Hocam soğutucu geldi şu an voltajsız 4.30 GHz de kullanıyorum yükte ortalama 65 derece.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı