i5-3230M laptop donuyor ve kasıyor

735838

Picopat
Bilgisayar 10 yıldan fazladır var ve hiç sıfırlanmadı. 500 GB'lık depolamanın 150 GB'ı boş. Acayip ısınıyor ve kasıyor. Yaptığım tek şey ise YouTube'da videoları 2X hızında izlemek. Kullanmadığım uygulamları kaldırdım ama bence tam kalkmadılar hala isimleri duruyor yerel diskte. Bilgisayardan pek anlamıyorum. (bilgisayar mühendisi adayıyım orası işin saçma kısmı 🤣) donanımsal bir şey yapamam. Sıfırlayamam da. Ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 1706728595926.png
    1706728595926.png
    203,1 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar 10 yıldan fazladır var ve hiç sıfırlanmadı. 500 GB'lık depolamanın 150 GB'ı boş. Acayip ısınıyor ve kasıyor. Yaptığım tek şey ise YouTube'da videoları 2X hızında izlemek. Kullanmadığım uygulamları kaldırdım ama bence tam kalkmadılar hala isimleri duruyor yerel diskte. Bilgisayardan pek anlamıyorum. (bilgisayar mühendisi adayıyım orası işin saçma kısmı 🤣) donanımsal bir şey yapamam. Sıfırlayamam da. Ne yapabilirim önerilerinizi bekliyorum.

Termal macun yenilemen lazım.

İçini açıp temizlemek ve termal macunu yenilemek lazım. Az biraz hızlansın istiyorsan da HDD yerine sata SSD takabilirsin. Hiçbir şey yapamazsan, hiçbir değişiklik elde edemezsin doğal olarak, bir şey yapman gerekiyor. :)

Donanımsal bir şey yapamam demem rağmen donanımsal işemler önermişsiniz. Ben yazılımsal çözüm arıyorum. Artık dosyalar, tamamen kalkmayan uygulamalar, tekrar eden resimler vs sistemi yavaşlatan şeyleri nasıl temizleyebilirim ya da bunuyapan bir uygulama var mı?

Geri
Yukarı