İ5 3337U OS X Siyah Ekran Sorunu

kocoglu

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Öğretmeni
Merhaba Arkadaşar,

İatkos 10.10.4 sürümünü indirdim. Sandisk USB3.0 Flash belleğime yazdırdım. Bios dan uefi moda aldım. Birçok parametre denedim kurulum ekranı gelmiyor. Şöyle bir hata veriyor siyah ekranda kalıyor. Önce biraz bir şeyleri hızlı yüklüyor sonra ekran kararıyor. Yani yazı mazı olmuyor direk pc kapalıymış gibi oluyor. Ssd oldu için oralar hızlı geçiyor ama ekran kartı yerleri yükledikten sonra dmos yüklerken ekran gidiyor. Transmac video ile iligli kext sildim power bluetooth sildim olmadı.

Denediğim komutlar:

-v -x -f UseKernelCache=No PCIRootUDI=1 GrapchicsEnabler=Yes/No npci=0x2000 sonuç yok

Sistem:
İ5 3337U işlemci

İntel hd 4000 gt 740m bcm43142 wifi realtek hd audio

USB/ System/Library/ Extensions içinden NVIDIA / ATI /AMD ile kextleri sil. Clover boot menü/ Options / Graphics/ Inject Intel işaretli yada işaretli olmadan dene.
Clover boot menü/ Options / Graphics Inject EDID işaretli yada işaretli olmadan dene.
Clover boot menü/ Options/ Binary Patches/ Kernel PM işaretli olduğundan emin ol. Yukarıdaki kodları yine kullan. Sadece GrapchicsEnabler=Yes/No kullanmana gerek yok. Bu kod Chameleon kurulum için.
Ayrıca Clover işe başarılı olamazsan iATKOS' da Chameelon desteği var ise sistemini BIOS' tan Legacy yap ve Chameleon ile kurulum yapmaya çalış.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı