i5 3470 sisteme GTX 1050 Takmak

grkan44

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartımı değiştirmeyi düşünüyorum. Casper Masaüstü bilgisayarım var.

Mevcut sistem şöyle:

ECS H61H2-M17 anakart
Exilir 8 GB RAM
Intel i5 3470 3.2 GHZ işlemci
Full HD monitör 23"
250 W PSU
Galaxy GeForce GT630 ekran kartı

Şimdi 600 lira civarı bütçem var. MSI GeForce 1050 Gaming X 2GB ekran kartını almayı planlıyorum. Acaba sisteme uyar mı? Büyük ihtimalle PSU desteklemez ama asıl problemim anakart uyumu? Sizce sıkıntı yaratır mı? Ve sizlerin tavsiyesi ne olur? Biraz aciliyeti var şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba. Aynı sistem bende de var. Ben de ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum. Almak istediğim ekran kartı GDDR5 anakart ise DDR3. Dolayısıyla problem yaratır mı?

@srhthn Arkadaşın dedikleri doğru ikisi farklı şeyler, kullanabilirsin rahatlıkla.

Ordaki görevli satılan ekran kartı size uymayabilir ve satılan erkan kartında iade kabul edilmez dedi. bu yüzden kartı almaya korktum, anakarta uymazsa elimde kalır diye düşündüm.

MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart

bu anakartla yukardaki anakart arasında bir fark var mıdır? anakartı bunla değiştirsem bir faydası olur mu yoksa gereksiz masraf mı? DDR4 anakartlara baktım fakat halihazırdaki RAM'lerim DDR3. Ramler malum çok pahalı şuan onu değiştirmeye gücüm yetmez dolayısıyla da DDR4 anakart alamam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı