İ5 4200M notebook'a GTX 980M takabilir miyim?

deathnote

Hectopat
Merhabalar, öncelikle sorum herhangi bir dizüstü markasını kıyaslama amaçlı değildir (Kral her zaman MSI ya da Asus'tur) Saf donanımsal olarak bakınız olaya :)

i5 4200m işlemcili bir notebooka ''Geforce GTX 980M ekran kartı takılırsa sıkıntı olur mu?
(oyun fps değerlerine etkisi ) Diğer işlemci modeli i7 4700MQ'dur Aralarında 600 TL gibi bir fark oluyor galiba. Diğer ekran kartı modeli tabi ki 970M'dir :) Aynı notebooka 8 GB RAM yerine 4 GB RAM takılırsa oyun performansı ne kadar düşer ? :) Kuruş hesap ediyoruz da. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
i5 işlemci GTX980 ile hiçbir darboğaz yapmaz. 4gb'tan fazla ram kullanan oyunda yok ama 8 olmasında fayda var zira oyunların sistem gereksinimleri günden güne artıyor. Anlayamadığım nokta dizüstüler hazır sistemlerdir pek bir değişiklik yapamazsın. GTX980'li olan bir dizüstünde en aşşağı i7 işlemci olur. Yani bende daha en üst düzey ekran kartını kullanıpta i5 kullanan dizüstü görmedim piyasada.

Makinenin ekran kartı sökülüyormu? Önce bunu öğrenmen lazım. Makinenin modeli nedir?
4 gb ram günümüzde yetersiz. Cod AW ultra ayarlarda 7.1 gb ram kullanıyor. Bu saatten sonra 4 gb ram kullanma. Zaten 4 gb ram ile Gtx 970 bile doymaz.

900m serisiyle birlikte yaklaşık olarak her firma configurasyon dışında ekran kartı değiştirme de bir sıkıntı olmayacağını belirtti. (kasa yapısı 900m serisinde farklılaştı)
Recep abide msı ve asus un buna söz verdiğini video da belirtmişti :)
Peki son olarak sorum şu:
17'' i7 4700mq 970m ( sonradan ekran kartını değiştirmem firmanın güvencesinde) e 4000 tl vereceğim.
15.6'' i5 4200mq 980m :) buda 4400 tl gibi bişey yapıyor :)
Aslında bakarsanız 970m de baya performanslı bir kart hem 17'' :) Ama gönül en iyisini istiyor :) (sonuçta 4000 tl herkesin rahat verebileceği bir para değildir)

Sonradan ekran kartını mı değiştirmeliyim?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

:) Asus ve msı a 10 bin monstera 5.6 bin verince daha mutlu olmam bence :)
Piyasa koşulları ortada
Ama monster mesala güya msı kasasını kullanıyor ama kim inanır :D
Benim için performans esastır ve bir MARKA takıntım yok. (sizde haklısınız tabi)
Eskiden bende öyle düşünüyordum ama artık fiyat performans odaklıyım :)

Neden mi victor alma diyoruz buyur.

mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=99614984

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı