i5-4460 GTX 960 sisteme PSU tavsiyesi

PSUTavsiye

• CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 550W 80+ - 409TL

Oy: 0 0,0%
  • Thermaltake Smart RGB 600W 80+ - 454TL

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    6

Giray6161

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bilgisayarımda yaşadığım bir sorun var, daha önce de konu açmıştım fakat herhangi bir şey yapmadım. Belli başlı oyunlarda PC oyun esnasında birkaç kez reset atıyor. Son zamanlarda Just Cause 3 oynarken yaşadım, PUBG ve For Honor bir de, diğer hiç bir oyunda sorun yaşamadım ve oyunları yüksek ayarlarda oynuyorum. Açılınca olay görüntüleyicisinden bakıyorum, Kernel Power 41 (63) gibi bir hata görüyorum. Çoğu araştırma sonucu oklar PSU yu gösteriyor. Ayrıca OCCT ile yaptığım CPU, GPU testlerinde herhangi bir sorun yokken, PSU testi esnasında PC aynı şekilde reset atıyor. Şuan kullandığım PSU Corsair vs Builder 550w 80+. PC açıkken birkaç kez anlık elektrik kesintisi yaşamıştım, herhangi bir sorun olmadan kullanamaya devam etmiştim. PSU dan kaynaklı ileri de sorun yaşarım diye korkuyorum. O yüzden değişmek istiyorum. Hangisini seçmeliyim, bütçe limiti 450TL .

Sistemim:
İşlemci: -İ5 4460 3.2 Ghz
Anakart: -Msi H97 Gaming 3
Ekran Kartı: -Msi Gtx960 Gaming 2g
Ram: -Gskill 16gb (4x4) 1600mhz Cl9
Power: -Corsair Builder vs 550watt 80+
HDD: -WD 1TB 7200rpm
SSD: -Corsair Force LE200 120Gb

Son düzenleme:
Smart RGB modelini unutun ilk olarak. O fiyatı hak eden bir PSU değil. Aralarından alınabilir tek model Hydro. 600 watt bu sistem için gereksiz olur ama ilerde sistem güncellerseniz şimdiden hazır olmuş olur.
Benimde gönlüm ondan yana zaten, alternatif olarak koydum Thermaltake'i. Corsair 550w ile Smart RGB 600w nin verdiği çıkış değeri aynı, 504w. Şuan kullandığım PSU zaten 400 lira üzeri, aralarında çok fark yok fiyat olarak o yüzden 600w lere de baktım. Bir de zamanla PSU güç kaybı falan mı oluyormuş, öyle okumuştum sanırım. İleriye dönük de ihtiyacımı karşılar gibi.

Yok çıkış değerlerinden dolayı değil. Kendisinden daha ucuz olan LitePower serisiyle benzer kalitede ve performansta olduğundan, Smart modelini almanın bir mantığı kalmıyor. Aslında Hydro bile hak etmiyor ama en fazla hak eden model o.

Yok çıkış değerlerinden dolayı değil. Kendisinden daha ucuz olan LitePower serisiyle benzer kalitede ve performansta olduğundan, Smart modelini almanın bir mantığı kalmıyor. Aslında Hydro bile hak etmiyor ama en fazla hak eden model o.
Anladım teşekkür ederim. Varsa farklı kaliteli önerebileceğiniz PSU, önerilere açığım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı