i5 4570 3.20 mi FX 8350 4.00 mı ?

jesteko27

Hectopat
Daha fazla  
i5 4570 3.20 - FX 8350 4.00 Arkadaşlar bu iki işlemci arasında kaldım bu iki urunude alacak bütcem var ama çok kararsızım oyun amaçlı kullanıcam arastirmalarıma göre intel biraz daha önde gibi ama kullanan birebir bu iş den anlayan arkadaşlarında yorum larını almak istiyorum

Saygılarımla.

@JustWatch cpuboss, gpuboss, hddboss, ssdboss, psuboss, boss da boss.. Bu fanboy sitesinde güvenmeyin ve linkini de atmayın, gtx770'i r9 290x'den daha performanslı gösteriyor, aksine her testte aynı modelin performansı farklı gözüküyor. :)

İ5 4570 performans olarak biraz daha önde fakat overclock yapamazsın. Fx8350 çekirdekleri %20 daha zayıf fakat çarpan kiliti açık olduğu için güzel bir overclock perfomansı sunmaktadır.

Overclock yapmıyorsan i5 4570 alabilirsin. Overclock yapıyorsan Fx8350 seçmen daha mantıklı olur. Ama İntel daha yeni teknolojileri barındırıyor bünyesinde. 22nm olduğu için daha küçük zar alanına daha fazla transistör sığdırılmış bunun akabinde transistörler birbirine daha yakın olduğu için daha az elektrik kaçağı anlamına gelmektedir onun için daha az elektrik tüketir.

Fx8350 Render 3D modelleme gibi uygulamalarda i5 4570'ten daha fazla performans verir. Bunda 8 çekirdeğin önemini görmekteyiz. Ayriyetten her modülün içinde 2 çekirdek olmasından dolayı HyperThreading gibi çalışabiliyor.

İ5 4570 oyunda biraz daha performanslıdır. Fakat overclock yapmaya müsahit olan Fx8350 bu farkı rahat bir şekilde kapatabilir. Aralarında ciddi farklar yok performans olarak. Ama i5 4570 teknoloji olarak bariz önde sonuçta 22nm.

evet bu siteye bende baktım peki kullan dınızmı daha önce

Öncelikle 'kullan dınızmı diye değil "kullandınız mı" diye yazılır.'
Hayır daha önce kullanmadım. Zaten oyun performansında işlemcinin fazla önei yoktur. Önemli olan ekran kartıdır. Ama bu 2 işlemci arasından testlerde dahil olmak üzere İ5 4570 daha performanslı. Rahatlıkla alabilirsiniz. :like:

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı