i5 4570 işlemcimi değiştirmeli miyim?

Anakartın Z serisi ise 4790k alıp rx570-580, bütçe yetecekse 1660ti bile alabilirsin,
Anakart Z serisi değilse düz 4790 alıp yine saydığım ekran kartlarını alabilirsin,
İşlemci değiştirmezsen 4570 rx570'ten fazlasını besleyemez,
Sistemi komple satabilme imkanın varsa zaten ryzen5 veya 9.nesil i5 tabanlı sistemi forumda yüzlerce öneri konusu dahilinde dizebilirsin.

Anakartın Z serisi ise 4790k alıp rx570-580, bütçe yetecekse 1660ti bile alabilirsin,
Anakart Z serisi değilse düz 4790 alıp yine saydığım ekran kartlarını alabilirsin,
İşlemci değiştirmezsen 4570 rx570'ten fazlasını besleyemez,
Sistemi komple satabilme imkanın varsa zaten ryzen5 veya 9.nesil i5 tabanlı sistemi forumda yüzlerce öneri konusu dahilinde dizebilirsin.
Çok açıklayıcı oldu teşekkürler. Sistemi tamamen satarsam ileriye dönük iyi bir yatırım ama az daha pahalı olur sanırsam. Anakartım H serisi ama Z serisi olması neyi değiştirecek neden farklı işlemciler sundunuz anlamadım

Çok açıklayıcı oldu teşekkürler. Sistemi tamamen satarsam ileriye dönük iyi bir yatırım ama az daha pahalı olur sanırsam. Anakartım H serisi ama Z serisi olması neyi değiştirecek neden farklı işlemciler sundunuz anlamadım

Z zerisi anakartlarda K serili işlemciler overclock edilebiliyor. Manuel yada Otomatik olarak. Senin anakartın H serisi olduğu için overclock yapamazsın, bu nedenle de K serisi işlemci alıp fazla para vermene gerek yok. 4790 overclock edilemez, 4790K overclock edilebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı