i5 4590 RX 580 sistem düşük FPS sorunu

Mlhsergeant

Centipat
i5 4590, RX 580, 16 GB RAM 240 ve 480 GB olmak üzere 2 SSD bulunmakta. Normalde FPS düşmesi olmaması gereken bir sistem ama Skyrim olsun, AC2 olsun, dishorend 1 olsun normalde asırı akıcı olması gereken oyunlar devamlı drop yiyor ve 1 aydır bu sorunu cozemedım degıstırmedıgım parcası kalmadı.

V-Sync acınca FPS 60 kıtlenıyor ama arada 55 dusup, tekrar 60 oluyor. FPS sabıtlemeyı kapatınca 100'lerden bir anda 70 dusuyor. Bir de 100 olmasına ragmen sankı 30 gıbı FPS ve bunu hıssettırıyor. Ustte saydıgım oyunlardan cogunda kamera sag sola cevrınce FPS düşmesi oluyor. Bazılarının menusunde bile donuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kendim de i5 4590 Kullanıyorum RX570 üstü ekran kartlarını besleme konusunda biraz yetersiz kalan bir işlemci kendisi. CPU kullanımına baktınız mı?

Bunu zaten yapmışsınızdır ama bütün sürücüleri kontrol ettiniz mi ? Ayrıca oyun içerisindeki sıcaklık değerleri, cpu ve gpu kullanımlarına bir bakın özellikle fps düştüğü anda olan kullanımına bir bakın.

Bunu zaten yapmışsınızdır ama bütün sürücüleri kontrol ettiniz mi? Ayrıca oyun içerisindeki sıcaklık değerleri, CPU ve GPU kullanımlarına bir bakın özellikle FPS düştüğü anda olan kullanımına bir bakın.

Bende FPS drop girdiğinde GPU kullanımıda düşüyor yükseliyor nasıl çözebilirim?
Bunu zaten yapmışsınızdır ama bütün sürücüleri kontrol ettiniz mi ? Ayrıca oyun içerisindeki sıcaklık değerleri, cpu ve gpu kullanımlarına bir bakın özellikle fps düştüğü anda olan kullanımına bir bakın.
Sistem.
ASUS RX 570 4 GB.
Ryzen 2500X.
Corsair 2666 8 GB tek kanal.

Son düzenleme:
Bende FPS drop girdiğinde GPU kullanımıda düşüyor yükseliyor nasıl çözebilirim?

Sistem.
ASUS RX 570 4 GB.
Ryzen 2500X.
Corsair 2666 8 GB tek kanal.
Sizin sıkıntınız ram olabilir. Özellikle Ryzen işlemcilerde çift kanal ram daha performanslı. Ram alırsanız büyük ihtimalle fps drop sorununuz çözülecektir.

Sizin sıkıntınız ram olabilir. Özellikle Ryzen işlemcilerde çift kanal ram daha performanslı. Ram alırsanız büyük ihtimalle fps drop sorununuz çözülecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sizin sıkıntınız RAM olabilir. Özellikle Ryzen işlemcilerde çift kanal RAM daha performanslı. RAM alırsanız büyük ihtimalle FPS düşmesi sorununuz çözülecektir.

Sol üstte değerler var bu neden oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sol üstte değerler var bu neden oluyor.
Benim sistemim i3 9100f ile rx 590 kullanıyorum. 8gb ram varken sizinkine benzer bir sıkıntıyı birkaç oyunda yaşamıştım. Özellikle bannerlord oyununda aynı sizin sıkıntı vardı. Ram 16gb yapınca düzeldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı