i5 4590 ve R7 265 Sisteme Yükseltme Önerisi

Kullanamazsın.
RX580 ile 1080P de dahi darboğaz olacağını söyledim 2K dan bahsediyorsunuz. 2K oynamak istiyorsanız büyük indirim gününe az kaldı bekleyin komple sistemi değişirsiniz. GTX1070 alırsınız.
Büyük indirim günü ne zaman rx570 yada 1050ti almak mantıklı olur sistem için

Hocam bir dediğiniz, bir dediğinizi tutmuyor. Dünyada 21 Aralık, Türkiye'de 23 Kasım günü.
2K oynamak istiyorsanız GTX1070,
En yukarıda ilk yazdığınız paragraf neticesinde RX570 uygun olur.

Biraz araştırma yaptım fakat işlemci darboğazından kurtulamıyorum, sistemi yükseltmek te istemiyorum işlemci anakart ram üçlüsü için yeterli bütçeye sahip değilim rx 570 yada 1050ti ile 1080p sorun olmadığını gördüm uzun sure işimi görür gibi geldi birde ssd alacağım. 23 kasıma 1 ay var beklenecek kadar indirim var mı? Değer mi?

%50'yi geçen indirimler oluyor :) Bu yıl ki indirim oranlarını bilemem. 1 ay kalmışken beklenir.
RX570, GTX1050ti den daha performanslıdır. RX570 varken GTX1050ti yi unut. Bekle ve satın al (y)

Monitör güncellemesi yapmak istiyorum 1440p 2k rx580 kullanmak için almak istiyorum işlemcim ile darboğaz yapmadan kullanabilir miyim.
RX 580 güzel bir tercih olur. 1080p de birçok oyunda darboğaz yapacağını sanmıyorum ama bağzı çok oyunculu oyunlarda darboğaz yaşayabilirsin. Mesela BF1 de 64 kişilik maçlarda. RX 580 in 2k için olduğunu düşünmüyorum şahsi fikrim olarak ama 2k da herhangi bir sorun yaratmaz. SSD alabilirsin dediğin gibi, hatta bence yanına bir 8gb ram daha alırsan seni 2 yıl daha götürür.

Ben aynı işlemci ile 1060 6GB kullanıyorum sorun yok FULL HD çözünürlükte ultra ayarlar harika oyun deneyimi sunuyor. Tek kişilik kariyer oynuyorum ben genelde o yüzden sıkıntı olmuyor. Eğer Battlefield 1 de multiplayer oynadığım da işlemci kullanımı artıyor ve darboğaz kaçınılmaz oluyor malesef. Yani işlemci limitine takılıyorum. Sende bence 1060 6GB ve SSD alabilirsin.

İndirimi bekliyorum dediğiniz gibi bütçem hangi ekran. Kartına yeterse rx 570, rx 580, 1060 3gb yada 6 gb almaya çalışacağım indirimin ay sonuna denk gelmesi biraz sıkıntı olacak gibi ama bakalım teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı