i5 4690 Tüm Çekirdeklerin Tam Hızda Çalıştığını Nereden Anlarım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

007 Jets

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçen bir Technopat videosu izledim ve sadece tek çekirdeğin Turbo-Boost olduğunu ve bir ayarı etkinleştirdiğimizde tüm çekirdeklerin en yüksek frekansta çalışabildiğini öğrendim.

Ben de bu ayarın açık olup olmadığını yani tüm çekirdeklerin tam performans verip vermediğini nasıl anlarım? Görev Yöneticisinde performans kısmında CPU 3.8 Ghz hıza kadar çıkıyor gözüküyor ama bu tek çekirdek mi yoksa hepsi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aida64 ile öğrenebilirsin hangi çekirdeğin hangi yüzde ile çalıştığını.

Yüzdesini görebiliyorum MSI Afterburner ile de :) Oyun oynarken bazen tüm çekirdekler %99-100 bile oluyor. (Örn: Dragon Age: Inquisition)
Ama hızını merak ediyorum. %100 acaba 3.9 Ghz demek mi? Yoksa Boost olmamış 3.5 Ghz hali mi :)

Anakart hangi marka?
Çoğunlu anakart yanında gelen yazılımlarla bakabilirsin, eğer yeni bir anakart modeli işletiyorsan.

Anakart hangi marka?
Çoğunlu anakart yanında gelen yazılımlarla bakabilirsin, eğer yeni bir anakart modeli işletiyorsan.

MSI Z97 Gaming 3 kullanıyorum :) AIDA64 programında da % olarak gözüküyor. Hız göremedim ben. Zaten çoğu bilgi TRIAL sürümü olduğu için gözükmüyor.

Son düzenleme:
Oyun oynarken köşede bilgi ekranında yazmasını istiyorsanız. MSI Afterburner programının yanında HWiNFO programını kullanabilirsiniz. Çekirdeklerin hepsinin kaç ghz'da çalıştığını ve CPU sıcaklığını vs. görebilirsiniz.

Oyun oynarken köşede bilgi ekranında yazmasını istiyorsanız. MSI Afterburner programının yanında HWiNFO programını kullanabilirsiniz. Çekirdeklerin hepsinin kaç ghz'da çalıştığını ve CPU sıcaklığını vs. görebilirsiniz.

Teşekkürler denedim ve tüm çekirdekler ara sıra 3.9 Ghz'ye kadar çıkıyorlar :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı