i5 4690K mı ? i7 4790k mı ?

atakan12487

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kafama çok takıldı ben PC toplayacağım. Ama kafama şöyle bir şey kaldı. Şimdi sadece oyun için i5 4690k mı almam lazım i7 4790k mı sadece oyun için şimdi yeni oyunlar çıkıyor o oyunları rahat oynamak için işlemciyi yükseltmek lazım mı ? Mesela batman arkham knight i7 istiyor rahat oynamak için peki ben ne almamı tavsiye edersiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun için İ7 4790K'yı fazla buluyorum. İ5 4690K oyun için fazlasıyla yeterli. Eğer SLI ve render yapılacaksa o zaman 4790K alınmalı. 4690K alıp sisteminize SSD alabilirsiniz (yoksa tabi) veya cebinizde kalabilir.

Eğer render yapmayacaksan i5 4690k'yı aşma derim. Çünkü i7 4790k render için. Ha ille de alacağım dersen ona bişey demem yani alınca birşey kaybetmezsin ama i5 4690k alsan daha iyi olur :)

İşlemciye bu kadar para vermek bana mantıklı gelmiyor. i7'lere çok özel ihtiyaçları olan (sık sık render ve video editing yapan) kişiler alıyor. Yani çoğu kullanıcı için i5 fazlasıyla yeterli.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı