i5 4690K ve GTX 660 Sistem %100 Başarılı Hackintosh Kurulumu

Kurulum işlemlerini, uyguladığın adımları yazarsan benzer bir donanıma sahip kişilere de yardım etmiş olursun.

Arkadaslar bizzat rampagedev.com sitesinden andrew kern bağlanarak 'USB Clover Bootlaoder' yaptı. Sonrasinda sistem ilk önce Yosemite 10.10 Apple sitesinden indiriyorsunuz. (Uygulamalarin icinde olacak)
  1. İlk olarak USB formatlıyoruz ve bir bölüntü oluşturuyoruz.
  2. Clover 10.10.command çalıştırıyoruz. (biraz zaman alabilir)
  3. Clover 3202, USB bellek içine kuruyoruz. UEFI +ESC ve UEFI.driver64 içinde OsxAptioFixdrv64.efi seçili. Başka bir şey seçmiyoruz ve kurulum yapıyoruz.
  4. Haswel.dmg açıyoruz. 'files' içinde config.plist' dosyasini USB / EFI içine kopyalayarak değiştir diyoruz.
  5. Kext dosyasıni USB/ Clover / Kext / 10.10 içine, 4 kext' i kopyalıyoruz . USB tamam. Sonrasinda USB içine direk Haswell.dmg ve Clover 3202 kopyalıyoruz. Sistem yeniden başlatıyoruz.
  6. BIOS ayarları tamamsa direk USB seçiyoruz. Ekrana bir bölüm geliyor: 'timemachine=yosemiteinstall disk utulity 'diye. 'disk utility' seçip disk formatlanıp bölüntü oluşturuyoruz. Bir tane dil İngilizce oluyor ekranda. 'distk utility' bölümünü seçtiğimiz yerde OS X 10.10 install var. Tıklatıyoruz diski ve seçiyoruz. Yükleme tamamlanınca USB' den tekrar başlıyor. Tekrar 'USB Install Yosemite' diyoruz. Normal kurulum ekranı geliyor. Diski seçip tekrar OS X yükleniyor bitince yeniden başlıyor. USB' den boot ediyor ancak biz yükleme yaptiğımız disk, seciyoruz. Yapılandırma geliyor. Sistem açılınca Clover kuruyoruz aynı şekilde. Ama yükleme yaptığımız diske kuruyoruz. Masaüstüne EFI geliyor. EFI açıyoruz. USB içine Cloveri nasıl yüklediysek aynı şekilde Haswell.dmg alıyoruz.
  • step 1 config dosyasi yerine koyuyoruz.
  • step 2 kext' ler aynı şekilde burası biraz değişik.
  • step 3 Açıyoruz. Anakartımızın markasını tıklıyoruz. Sonrasinda anakart modeli geliyor, tıklıyoruz. Anakartin tam model ismi geliyor, seciyoruz. SSDT geliyor.. Ekran kartınızın modeli geliyor. tıklıyoruz. İçerisindeki SSDT.aml dosyasını, EFI/ CLOVER/ ACPI/patched klasorüne kopyalıyoruz.
  • step 4 Klasörünü açıyoruz. İçindeki 'audio patch internet' bağlantısını tıklayarak masaüstüne indiriyoruz . Beklesin lazım olacak. Sisteme kesinlikle fakesmc haricinde hiçbir kext yüklemiyoruz. Sistemi kapatıyoruz. USB çıkar. Sistem yeniden başlayınca tüm sistem çalışıyor. Sonrasında isteğe göre step 5 klasörü içinde ekstra yüklemeler yapabilirsiniz.
  • Hiç bir Clover ince ayar yapmadan tüm sistem hazır hale geliyor.

Acele ile yazdım. Pek vaktim olmuyor. Yardımcı olmamı isteyen olursa 'join-me' kursun. USB yapılandırmasına yardım edebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı