İ5 4690K ve GTX 750Ti Tabanlı Sistem Toplama

q.jpg
2500 TL'yi zorlayabiliriz dediğiniz için sınırı aştım biraz ama bence çok iyi bir sistem oldu tavsiye ederim.

Ek olarak işlemci soğutucusu ; Cooler Master Blizzard T2 Mini İntel Lga 775/1155/1156 & Amd Am2/Am3/Am3+/Fm1 - Vatan Bilgisayar

Toplam 2.750 TL civarlarında oluyor sistem.

Pentium o.c videosunu izledim ama kendime guvenemiyom vatandakilerde yapmiyorlar en guvenli nasil yaapabilirim?

400 tl fazla vermeyin ama illa istiyorum derseniz buyrun;
Asus GTX970 ROG Strix GDDR5 4GB DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

İşlemciyi bununla değiştirin;
Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar
OC yapıp 4690k seviyesine ulaşırsınız hemde bütçe artar ekran kartını asus alırsınız.

Tesekurler bu aklimda vardi ama o.c yaparken islemciyi bozmaktan korkuyorum hatta videoyu izlemistim belki ordan bakarak yapabilirim tesekurler

Eki Görüntüle 36010 2500 TL'yi zorlayabiliriz dediğiniz için sınırı aştım biraz ama bence çok iyi bir sistem oldu tavsiye ederim.

Ek olarak işlemci soğutucusu ; Cooler Master Blizzard T2 Mini İntel Lga 775/1155/1156 & Amd Am2/Am3/Am3+/Fm1 - Vatan Bilgisayar

Toplam 2.750 TL civarlarında oluyor sistem.

Tesekurler

Video'yu izleyerek yapabilirsin hatta sen 4.5 Ghz yapma 4.4 Ghz yap diğerlerini video'ya göre yap çünkü 4.5 Ghz'de stabil olmamıştı, 4.4 Ghz'e almıslardı, ama işlemciden işlemciye değişebiliyor tabii.

Bence İşlemciden biraz kısmanızı,yani daha doğrusu bütçenizi bilmediğim için tam,bir şey söyleyemem ama;
-İntel Core 4670k İşlemci:İntel Core i5 4670K Soket 1150 3.4Ghz 6Mb Cache 22Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar
-Anakart:Z97-AR - Vatan Bilgisayar
-Bellekler:Corsair 8Gb (2X4Gb) Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
-Ekran Kartı:Asus GTX970 ROG Strix GDDR5 4GB DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
-Kasa:Cooler Master Cm693 + Seidon 120V Sıvı Soğutmali Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
-Güç Kaynağı:Xigmatek Tauro Serisi 80Plus 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar

Bu sistemle daha rahat edersin,ama bana tam olarak bütçeni,söylersensana,daha iyi bir şeyler yapmaya çalışırım,tabiki.

Pentium G3258 OC(4.5 GHz) ile OC yapılmamış i7-4790K'yı geçiyor. Ben almanızı öneririm.

Dostum, işlemciyi gHz'ine göre değerlendiriyorsunuz. O zaman AMD işlemci, INTEL işlemciden daha iyi. İşlemci alırken gHz'ine de dikkat edilir. Ama mimari, çekirdek ve önbellekte önemlidir. Sizin dediğinize göre değerlendirirsek eğer, Intel Pentium G3258, i7 5960X'ten daha iyi overclock yapmadan. gHz'ine göre değerlendirdim sizin dediğiniz gibi. Eğer önbellek, çekirdek ve mimarisine göre bakınca i7 5960X daha iyi oluyor. O yüzden işlemci alırken direk gHz'ine göre almayın önbelleğine, mimarisine ve çekirdeğine de bakın.

Bence İşlemciden biraz kısmanızı,yani daha doğrusu bütçenizi bilmediğim için tam,bir şey söyleyemem ama;
-İntel Core 4670k İşlemci:İntel Core i5 4670K Soket 1150 3.4Ghz 6Mb Cache 22Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar
-Anakart:Z97-AR - Vatan Bilgisayar
-Bellekler:Corsair 8Gb (2X4Gb) Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
-Ekran Kartı:Asus GTX970 ROG Strix GDDR5 4GB DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
-Kasa:Cooler Master Cm693 + Seidon 120V Sıvı Soğutmali Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar
-Güç Kaynağı:Xigmatek Tauro Serisi 80Plus 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar

Bu sistemle daha rahat edersin,ama bana tam olarak bütçeni,söylersensana,daha iyi bir şeyler yapmaya çalışırım,tabiki.
2500 tl belirtmistim biraz 2800 filan cikabilirim.

Dostum, bence O.C yapıpta diğer parçalarıda riske sokma. Al bi tane 4690 ya da 4790, 2-3 sene sonra nasıl olsa sistemini değiştirirsin o yüzden O.C yapmanı tavsiye etmem. Eğer soğutman yeterli gelmezse ya da yanlış şekilde O.C yaparsan işlemciye zarar verebilirsin. Bi ihtimal anakarta'da zarar verebilirsin.

Dostum, işlemciyi gHz'ine göre değerlendiriyorsunuz. O zaman AMD işlemci, INTEL işlemciden daha iyi. İşlemci alırken gHz'ine de dikkat edilir. Ama mimari, çekirdek ve önbellekte önemlidir. Sizin dediğinize göre değerlendirirsek eğer, Intel Pentium G3258, i7 5960X'ten daha iyi overclock yapmadan. gHz'ine göre değerlendirdim sizin dediğiniz gibi. Eğer önbellek, çekirdek ve mimarisine göre bakınca i7 5960X daha iyi oluyor. O yüzden işlemci alırken direk gHz'ine göre almayın önbelleğine, mimarisine ve çekirdeğine de bakın.

Kardeş ben testlere göre konuşuyorum GHz'ine bakarak değil. Bazı testlerde Pentium G3258 OC'li(4.5 GHz) OC'siz i7-4790K'yı geçiyor. Yani bilmeden kişiyi anlamadan cevap vermeyelim. Arkadaşlar bu sisteme GTX 980 almamız mümkün. Ben şuan arkadaşa sistem toplayamayacağım. Biri GTX 980'li Pentium G3258'li sistem toplayabilir mi acaba ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı