i5 4690K ve GTX 970 Tabanlı Sistem Toplama

enesecel

Hectopat
Daha fazla  
Bu PC ile 2-3 yıl oyunları Ultrada oynamak istiyorum, yeterli midir? Bir de i5 yerine i7 al diyenler oldu. OC yapacaksan anakart yetersiz olur diyenler oldu. Sizce doğru mudur bunlar?

YvmRZD.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart konusunda doğru söylemişler, O.C yapcaksan sırf bu işe odaklı anakartlar var. Ama yine de hiç olmaz diye bir şey yok sonuçta Z97. İşlemciye gelince İ7 tabiki de daha iyi, ama bende olsam İ5 alırdım. Bazı oyunlarda 200 Tl'lik G3258'in bile İ7 4790k ile yarıştığını gördükten sonra İ7' nin fazla olduğunu düşünenlerdenim. Zaten o kadar işlem gücü gerektirecek bir oyun yok, varsa bile ben görmedim. 2-3 sene içinde de öyle bir oyun çıkacağını sanmıyorum. Zira yeni çıkan oyunlar genellikle optimize oluyorlar. Son olarak bence sisteme ucuzundan bir tanede SSD ekle, işte o zaman tadından yenmez ;)

O.C yapacak mısın ? Yapacaksan soğutucu almalısın.

Ara Toplam3.142,45 TL
Toplam KDV565,64 TL
Sepet Toplam Fiyatı3.708,09 TL
[TBODY] [/TBODY]

O.C yapacak mısın ? Yapacaksan soğutucu almalısın.

Ara Toplam3.142,45 TL
Toplam KDV565,64 TL
Sepet Toplam Fiyatı3.708,09 TL
[TBODY] [/TBODY]
Sıvı soğutma bence gereksiz. Cooler Master Hyper 212 Evo yeterli gelicektir.

Anakartı msi z97 g43 yapabilirsin. Gerisinde çokda değiştirilecek birşey yok, fiyat araştırması yap tek yere bağlı kalma. Tabi vatan zorunluluğun yok ise. En az 200-300 tl aşağı çekersin fiyatı o farklada ssd eklersin ve miss :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı