İ5 4690K ve MSI GTX 760 tabanlı sistem toplama

Tarkan Özdemir

Hectopat
Yer
Kuşadası
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba arkadaşlar, ben Tarkan.
Önümüzdeki ay giriş seviyesinde bir oyuncu bilgisayarı toplamak istiyorum. Bu iş için sizlerden tavsiyeler almak istedim. Bu sistemi toplamamın nedeni şu an kullandığım bilgisayarın babamın günlük işleri için kullanılacağıdır. Ve bende oyun sever olarak 3 yıl idare edebilecek bir sistem lazım.

• MSI Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) DVI&DP Anakart.

• Intel Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Cache 22nm İşlemci.

• MSI GTX760 Twin FrozrGaming OC GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kartı.

• Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Beast DDR3 2400MHz CL11 1.65V XMP Ram.

• COOLER MASTER CM693 + SEIDON 120V SIVI SOĞUTMALI MidT ATX SİYAH KASA.

• COOLER MASTER GX-2 80PLUS 650W GÜÇ KAYNAĞI.

Geri kalan bileşenler elimde mevcuttur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gaming anakart biraz fazla lüks, OC yapacak mısın ki Gaming 5 anakart alıyorsun? Bir de ram cl9 ve de 1600 mhz yeterlidir. Bir de gaming 5 yerine yine de oc olacaksa z97 pc mate yeterli, gaming anakartın yerine daha iyi ekran kartı alınabilir.

Bütçem tam olarak 1700 TL. Evet OC yapmak için kaliteli ve performanslı bir Gaming anakart istiyordum bunu almaya karar verdim.

TheRebeliousTR hesaplarsan 1.780 tl yapıyor. :)
Tamam biraz düşünmeden konuşuyorum özür dilerim :) biraz dalgınımda :D ama emin misin 1700 lira yaptığına? Hesaplamaya eriniyorum sonuçta hepimiz eringençiz :) (Türkçe kurallarına umarım karşı koymuyorumdur)
Edit:Benimde kafa gitti ne geçmemesi dalgamı geçiyorsun sen?

Anakart, İşlemci, Ekran Kartı bu 3'ü 1700 TL yapıyor şaka mı yapıyorsun? :dikkatli:

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı